Skoči na glavni sadržaj
Blog
Blog

Téma EPALE: Osvěta o životním prostředí a jeho ochrana

Od ledna do března se EPALE tematicky zaměřuje na osvětu o životním prostředí a jeho ochranu.

Environmental awareness and protection

 

Evropská komise nedávno představila Evropskou zelenou dohodu (European Green Deal). Je to ambiciózní balíček opatření, který by měl Evropanům umožnit, aby pro ně byl přechod na zelenou ekonomiku prospěšný. Také představuje novou růstovou strategii EU. Nejdůležitější je, že Evropská zelená dohoda ukazuje cestu transformace, která je sociálně spravedlivá. Je navržena tak, aby v průběhu velkých změn, které nás čekají, nikdo nezůstal pozadu.

Abychom vytvořili udržitelnější svět, a abychom se více zapojili do záležitostí souvisejících s udržitelností, jako jednotlivci se musíme stát tvůrci změny (4th Global Report on Adult Learning and Education, UNESCO). Aby toto nastalo, musejí si občané vytvořit soubor dovedností, pomocí kterých mohou bojovat proti nerovnostem v přístupu a pomocí kterých se mohou zapojit do sociálních dimenzí jako jsou ochrana životního prostředí, klimatická změna a odpovědná spotřeba. Živý systém vzdělávání dospělých hraje klíčovou roli ve vytváření udržitelnějšího světa.

U nás v EPALE věříme, že vzdělávání dospělých může posílit a podpořit dovednosti, které umožní aktivní občanství a zapojení lidí. Vzdělávání dospělých opravdu hraje klíčovou roli v boji proti rostoucím nerovnostem. Navštěvujte EPALE pravidelně a pokaždé objevíte něco nového na téma Osvěta o životním prostředí a jeho ochrana!

Víte o užitečných nápadech a dobré praxi v oblasti odpovědné spotřeby a ochrany životního prostředí? Účastnil/a jste se úspěšného projektu se zaměřením na osvětu v oblasti životního prostředí? Sdílejte s komunitou svoji zkušenost. Můžete to udělat tak, že zveřejníte svůj článek mezi Blogy, v sekci Zprávy, Události nebo Zdroje.

Login (31)
Oznake

Želite li drugi jezik?

Ovaj je dokument također je dostupan i na drugim jezicima. Odaberite jedan od njih u nastavku.

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Najnovije rasprave

EPALE rasprava: budućnost učenja odraslih

U srijedu, 8. srpnja 2020., od 10:00 do 14:00 sati, EPALE će biti domaćin online rasprave o budućnosti učenja odraslih. Razgovarajmo o budućnosti područja obrazovanja odraslih i novim izazovima i mogućnostima. Online raspravu vodit će stručnjakinja EPALE-a Gina Ebner, generalna tajnica EAEA-e.

Više