chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

Vijesti

Ēnu diena 2020

15/01/2020
Jezik: LV

Jau kopš decembra vidus ir atvērta darba devēju - uzņēmumu, organizāciju un iestāžu - pieteikšanās Junior Achievement Latvia organizētajai ikgadējai karjeras izglītības programmai Ēnu Diena, kas šogad norisināsies jau 19. gadu pēc kārtas.  Šogad Ēnu diena notiks 12.februārī

Šī gada Ēnu dienas tēma – perspektīvās profesijas, kuras nākotnē saskaņā ar šī brīža darba tirgus prognozēm būs pieprasītākas nekā tajās pieejamo speciālistu skaits. Pamatā tās ir profesijas tādās nozarēs kā dabas zinātnes, matemātika, informācijas tehnoloģijas, inženierzinātnes, ražošana, būvniecība un veselības aprūpe. 

“Ēnu diena ne tikai saved kopā uzņēmumu ar potenciālo darbinieku, bet var dot nozīmīgu pienesumu valsts tautsaimniecības attīstībai. Šogad esam nolēmuši  aicināt jauniešus apdomāt karjeru nozarēs, kuras Ekonomikas ministrija definējusi par svarīgām ilgtermiņā. Ēnu diena ir iespēja mainīt priekšstatus un graut stereotipus par šķietami grūtām, bet perspektīvām un arī labi apmaksātām profesijām. Tādēļ  aicinu jauniešus šo dienu izmantot nevis izklaidei, bet karjeras veidošanai, kontaktu dibināšanai. No šāda skatu punkta arī izvēlēties profesiju, kuru ēnot šogad. Piemēri, kad jaunieši izvēlas iziet praksi un vēlāk arī tiek pieņemti darbā pie agrākā ēnu devēja, nav retums, “ stāsta JA Latvia vadītājs Jānis Krievāns. 

Ēnu devēji aicināti reģistrēt savas vakances www.enudiena.lv līdz 30. janvārim. Savukārt no 14. janvāra pieteikšanos piedāvātajām vakancēm uzsāka arī jaunieši, potenciālie ēnotāji!  Starp portālā enudiena.lv publicētajām vakancēm jaunieši var izvēlēties ēnošanas vietu, uz kuru doties šogad. Izvēle jauniešiem jāizdara līdz 7. februārim.

Pagājušajā gadā Ēnu dienā  2019 piedalījās 1545 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 8664 vakances. Uz piedāvātajām vakancēm pretendēja 34 000 reģistrētu ēnotāju. Pieprasītākās profesijas bija programmētājs (341 pieteikums), fizioterapeits (273), pilots (260), gaisa kuģa stjuarts (250). Savukārt ēnu devēju piedāvātākās profesijas bija ugunsdzēsējs/glābējs (279 vakances), neatliekamās palīdzības ārsta palīgs (222 vakances), sabiedrisko attiecību speciālists (207 vakances).

 

Visa informācija par programmu Ēnu diena atrodama portālā www.enudiena.lv

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn