Skoči na glavni sadržaj
News
Vijesti

Vznik nových centrier kariérneho poradenstva

Banskobystrický samosprávny kraj na svojej facebookovej stránke informoval o tom, že prostredníctvom Rozvojovej agentúry vyčlenil finančné prostriedky na projekt centier kariérneho poradenstva. V kraji ich vznikne až 13. Ich poslaním bude reflektovať aktuálne potreby trhu práce, potreby zamestnávateľov v tejto oblasti, vznik nových pracovných miest, sledovať ponuky štúdia na stredných školách v rámci kraja a všetky tieto informácie odovzdávať výchovným poradcom na základných školách.

Banskobystrický samosprávny kraj má dohodnutú spoluprácu s Poradenským centrom mladých Konekt vo Zvolene, z ktorého vznikne prvé poradenské centrum v rámci tohto projektu. Toto centrum už má vybudované vzťahy s niekoľkými zamestnávateľmi a školami. Ďalšie centrum vznikne v niektorom z južných okresov kraja a jeho cieľom bude spolupráca so školami a zamestnávateľmi v oblasti agropriemyslu.

Login (0)

Želite li napisati članak?

Ne ustručavajte se to učiniti!

Kliknite na donju poveznicu i napišite novi članak!

Najnovije rasprave

EPALE rasprava: budućnost učenja odraslih

U srijedu, 8. srpnja 2020., od 10:00 do 14:00 sati, EPALE će biti domaćin online rasprave o budućnosti učenja odraslih. Razgovarajmo o budućnosti područja obrazovanja odraslih i novim izazovima i mogućnostima. Online raspravu vodit će stručnjakinja EPALE-a Gina Ebner, generalna tajnica EAEA-e.

Više