chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Vijesti

Socialinės įtraukties, įvairovės siekio kelias

15/11/2019
Jezik: LT
Direktorė

Pradėdama šį straipsnį „Epale“ skaitytojų norėčiau retoriškai paklausti: „Ar skaičius 13 gali būti laimingas?“. Gyvenimiškoji patirtis šnibžda, kad skaitytojai pasidalys į dvi grupes: prietaringieji teigs, kad šis skaičius sėkmės tikrai neatneš, kiti sakys, jog juodos katės ir skaičius 13 tik bobučių paistalai“. O ar žinote, kuo neįprasta 2019 m. lapkričio 13-oji buvo Menų fabrike „Loftas“ įvykusio kasmetinio šventinio „Kokybės konkurso“ apdovanojimų renginio dalyviams? Taip, jūs teisūs – tai buvo tryliktasis apdovanojimų renginys!

Išradingieji Švietimo mainų paramos fondo vadovai ir renginio organizavimo darbo grupė sugriovė prietarus: visas renginys dvelkė elegancija ir skaidrumu, o scenoje karaliavo šventinė nuotaika. Švietimo, mokslo ir sporto viceministrės Kornelijos Tiesnesytės nuoširdūs sveikinimai, Švietimo mainų paramos fondo direktorės Daivos Šutinytės profesionalumas,  charizmatiškojo (beje, jis pats panoro šiame straipsnyje taip būti pavadintas) renginio vedėjo Richardo Jonaičio humoro jausmas, visus, ne pirmą kartą atvykusius į Menų fabriką „Loftas“, pavadinant hipsteriais, sukūrė jaukią, senų draugų susitikimą primenančią atmosferą.

Matyt, kitaip ir negalėjo būti, nes į renginį susirinko kokybiškiausių programos „Erasmus+“ bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, aukštojo mokslo, suaugusiųjų švietimo  sektorių bei kokybiškiausiai įgyvendintų projektų socialinės įtraukties tema idėjų autoriai ir jų įgyvendintojai, pasaulį matantys pro ŠMPF akinius. O kad šis pasaulis gražus, patvirtino ir projektų rezultatai, ir renginio svečio Lino Adomaičio kartu su grupe ir visais renginio dalyviais atlikta daina „Pasaulis gražus“.

Šiais metais buvo įteikti specialūs prizai už kokybiškiausiai įgyvendintus projektus socialinės įtraukties tema. Jie atiteko Vilniaus Šilo mokyklos projekto „I Am Prosperous“ ir Soros International House „Nordplus“ projekto „Seniors On-line“ įgyvendintojams.

Tačiau ne tik apdovanojimai ir dainos buvo svarbūs šį šventinį vakarą. Pagrindinė renginio pranešėja – psichologė, Pasaulio sveikatos organizacijos tarptautinės programos diplomuota psichikos sveikatos ir žmogaus teisių ekspertė ir aktyvistė Karilė Levickaitė skaitydama pranešimą „Būti (ki)TOKIAM šiandien Lietuvos visuomenėje“ renginio dalyvius privertė susimąstyti, kuo skiriasi tolerancija ir priėmimas, atskirtis ir segregacija. Pranešimo pabaigoje itin prasmingai nuskambėjo Mahatma Gandi žodžiai „Mūsų sugebėjimas pasiekti vienybę įvairovėje bus mūsų civilizacijos grožis ir išbandymas“.

/es/file/loftas2jpg-1loftas_2.jpg

Pasaulis gražus

Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja, „Epale“ ekspertė

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Slika korisnika Elena Trepule
    Švietimo mainų paramos fondas  - tai organizacija pati siekianti kokybės ir profesionalumo. Todėl jų ir darbai, ir linksmybės visada patys turi tą kokybės žymę. Didelis privalumas mūsų šaliai turėti taip kokybiškai dirbančią Nacionalinę agentūrą, administruojančią ES projektus. O kiek jau įgyvendinta projektų, kiek pasiekta žmonių, kiek įtakota ir pakeista gyvenimų...