chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Vijesti

E-adrese – kas tas ir?

10/11/2019
Jezik: LV

Atrodoties ārvalstīs komandējumā, atpūtā vai citu iemeslu dēļ, var gadīties nokavēt svarīgu ziņojumu saņemšanu un lēmumu pieņemšanu. Ja tuvinieki Tavas dzīvesvietas pastkasti nepārbauda, par vēstuli no iestādes vai pašvaldības uzzināsi tikai pēc atgriešanās. Savukārt uzņēmējiem, kuri bieži dodas komandējumos, nereti pēc atgriešanās uz darba galda stāv virkne neatvērtu vēstuļu.

Situāciju var “labot”, izveidojot digitālo pastkastīti jeb e-adresi, kuru vienmēr vari “paņemt līdz” un apskatīt jebkurā ērtā vietā un laikā, ja vien ir piekļuve internetam. E-adrese noteikti var padarīt ikdienas dzīvi ērtāku arī tiem, kuri ilgāku laiku dzīvo ārvalstīs, tomēr ik pa laikam nepieciešama saziņa ar Latvijas valsts iestādēm.

Vairāk par e-adresi uzzināsi šeit:

http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/?doc=27902

/hr/file/dari-digitali-un-paveic-vairak-1Dari digitāli un paveic vairāk!

Foto: mana.latvija.lv.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
 • Slika korisnika Undīne Podniece
  Ļoti interesanta pieeja, kā atvieglot dzīvi cilvēkiem, kuri ikdienā ļoti daudz laika pavada ārpus savas dzīvesvietas. Pirmo reizi par šādu iespēju dzirdu. 

  Šis aktualizē arī šobrīd tik ļoti populāro "Zero waste" kustību, kas atvieglotu papīra izmantošanas daudzumu. 
 • Slika korisnika Viktors Kaugija
  Iepriekš biju dzirdējis par šādu iespēju, bet nezināju, ka tā jau šobrīd darbojas un ir aktuāla. Manuprāt, jebkas, kas ir elektronisks un nav papīra/ierastajā formā, piemēram, e-paraksts, e-adrese, e-pieraksts, e-veselība u.tml. ir ļoti apsveicami un labi.
  Taču, cerams, ka šīs visas lietas arī pildīs savu funkciju jēgpilni un to tehniskie, potenciālie darbību traucējumi neradīs lielas problēmas to pielietošanā. Jo iepriekš ir dzirdēti precedenti par daudz dažādām tehniskām nepilnībām attiecībā uz šo e-platformu darbību.
 • Slika korisnika Ēriks Jansons
  Nebiju par šādu opciju dzirdējis. Prieks redzēt, ka beidzot virzamies e-pakalpojumu virzienā izslēdzot gan lieku vēstuļu makulatūru, gan ātrāku un efetkīvāku informācijas apraidi starp iedzīvotāju un valsti. Zinu ļoti daudz cilvēkus, kam šī opcija tiešām noderēs, tikai patiesi brīnos, ka lai gan it kā medijiem sekoju līdzi, nebiju par šo dzirdējis.