chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Vijesti

CFLA izsludinājusi projektu atlasi ES fondu finansējuma saņemšanai nodarbināto apmācībām

08/11/2019
Jezik: LV

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi biedrībām un nodibinājumiem par apmācību organizēšanu nodarbinātajiem. Pirmdien, 11. novembrī, notiks seminārs par projektu iesniegumu atlases jautājumiem.

Līdz š.g. 9. decembrim biedrības un nodibinājumi, kas pārstāv apstrādes rūpniecības, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozari vai starptautisko biznesa pakalpojumu centrus, var pieteikties ERAF līdzfinansējumam dažādu apmācību organizēšanai komersantiem.

Noderīgu informāciju par projektu iesniegumu sagatavošanu CFLA un Ekonomikas ministrija sniegs seminārā pirmdien, 11. novembrī, plkst. 14.00. Semināram tiks nodrošināta arī tiešraide un ieraksts CFLA mājaslapā cfla.gov.lv.

ES fondu atbalsts nodarbināto apmācībām tiek sniegts, lai nodrošinātu komersantus ar atbilstošas kvalifikācijas darbaspēku, tādējādi sekmējot darba ražīguma pieaugumu un jaunu vai uzlabotu produktu un tehnoloģiju izstrādi un ieviešanu ražošanā.

Biedrības un nodibinājumi, kas īstenos atbalstītos projektus, var organizēt apmācības dažādās jomās, piemēram, dizainā, ražošanas inženierzinībās, telemātikā un loģistikā, matemātikā, datorzinātnē, programmēšanā, mežsaimniecībā, vides aizsardzībā, projektu vadībā, valodu apmācību u.c.

Darbinieku apmācību izmaksas sīkajiem un mazajiem komersantiem no ERAF līdzekļiem plānots segt 70 % apmērā, vidējiem komersantiem – 60 %, lielajiem komersantiem – no 30 līdz 50 % atkarībā no uzņēmuma ieguldījumiem tā pētniecībā un attīstībā.  Šajā atlases kārtā tāpat kā 2016. gadā izsludinātajā programmas pirmajā atlases kārtā pieejami 9 miljoni eiro ERAF līdzekļu, un maksimālais ERAF finansējums vienam projektam ir 900 000 līdz 3 100 000 eiro atkarībā no nozares, kuru pārstāv finansējuma saņēmējs, un projekta īstenošanas veida – individuāli vai partnerībā.

Detalizēti projektu iesniegumu atlases nosacījumi pieejami Ministru kabineta 27.10.2015. noteikumos Nr. 617.

Projektu atlases nolikums, projekta iesnieguma veidlapas un palīgmateriāli pieejami CFLA mājaslapas sadaļā “Izsludinātās atlases”.

 

Avots: cfla.gov.lv.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Slika korisnika Ivo C
    Lai stiprinās uzņēmējdarbības gars un gaidām ar nepacietību kādus labus un noderīgus kursus! 
  • Slika korisnika Viktors Kaugija
    Jebkuru ES fondu atbalsts ir ļoti nozīmīgs mūsu nozares, tautsaimniecības attīstībai. Darbaspēks un jebkura veida darba resurss ir svarīgs, lai notiktu, piemēram, ražošanas process ražotnēs.
    Darbinieku apmācības un kvalifikācijas pauagstināšana ir finansiāli dārgs process jebkuram komersantam, tādēļ jebkura veida finansiāls atbalsts ļoti produktīvi mazina darbinieku trūkumu uzņēmumos. Ņemot vērā, ka pamatā darbarokas trūkst mazkvalificētajās vakancēs, kur jaunu zināšanu apguve neprasa ļoti ilgstošu laika periodu, bet, piemēram, dažaus mēnešus, tad šāds atbalsts ir ārkārtīgi efektīvs, jo finansējot/atbalstot dažu mēnešu apmācību ir potenciāli iespējams darba tirgum sagatavot profesionālu, kvalificētu darbinieku.