chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

Vijesti

Tallinna täiskasvanute gümnaasiumid tähistavad 100 aasta juubelit konverentsiga

14/10/2019
po Georgi SKOROBOGATOV
Jezik: ET

Tänavu saavad saja-aastaseks kaks Tallinna täiskasvanute gümnaasiumi. Sajandijuubelit tähistatakse 18. oktoobril 2019 Õpetajate majas konverentsiga „100 aastat täiskasvanuõpet Tallinnas“.

Tallinna täiskasvanute gümnaasiumite ajatelg

Sügisel 1919 avati Tallinna Rahvaülikooli Seltsi Tallinna Kolledž, millest sai 1921. aasta põhikirja alusel täiesti erilaadne õppeasutus, kus võisid gümnaasiumihariduse omandada täiskasvanud ning töötavad isikud (allikas: Haridusministeeriumi arhiivifond, ajalooline õiend).

Tegu oli tänavu 100. aastapäeva tähistavate Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumi (TTG) ja Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumi (TVTG) eelkäijaga. Seejuures vanalinna koolimajas on täiskasvanuid järjepidevalt õpetatud 1919. aastast tänaseni (loe: Kooli ajalugu).

Koolid korraldavad konverentsi ajal, kui Eestis on asutud lõpetama täiskasvanute gümnaasiumite kui eraldiseisvate koolide tegevust. Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumi direktori Heiki Kiidli sõnul soovitakse konverentsiga mitte ainult tähistada koolide juubeleid, vaid tõsta esile ka täiskasvanuõppe olulisust. „Kolm kooli (TTG, TVTG ja Tallinna Rahvaülikool), kellel on ühised juured, ühine ajalugu ja sarnased sihid, teevad koostööd ühiste eesmärkide saavutamiseks,“ rääkis Kiidli. „Soovime teavitada ühiskonda täiskasvanuõppe saja-aastasest katkematust toimimisest Tallinnas ning selle kaudu elukestva õppe suurema väärtustamise ning riikliku toetuse jätkumise vajalikkusest.“

Konverents algab kell 12 moderaator Margus Saare sissejuhatusega, millele järgnevad ettekanded täiskasvanuhariduse ekspertidelt. Täiskasvanupedagoogika teemasid avavad Tallinna Ülikooli andragoogika professor Larissa Jõgi, Haridus- ja Teadusministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidak, ETKA Andrase juhatuse liige Sigrid Aruväli ja teised. Räägitakse elukestva õppe minevikust ja tulevikust, rahvaülikooli ja täiskasvanute gümnaasiumite ajaloost ja olevikust ning venekeelsest täiskasvanuõppest (vt konverentsi päevakava).

Juubelikonverentsil tutvustatakse kogumikku „Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium 100“, mille koostamisse on panustanud kooli endised ja praegused töötajad.

Autasustatakse täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames valitud aasta õppijaid ja tunnustatakse õpitegusid (loe lähemalt). Konverentsipäeva lõpetab pidulik koosviibimine meenutuste saatel, avatud on vaba mikrofon, toimub kontsert

Lisainfo 

Robert Ossipov
Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumi direktor
+372 53327126, Robert.Ossipov@vtg.tln.edu.ee 

Heiki Kiidli
Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumi direktor
+372 5084227, direktor@tg.edu.ee

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn