chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Vijesti

Czechitas má první komunitní centrum pro vzdělávání žen v IT

22/08/2019
Jezik: CS

V Brně vzniká první vzdělávací komunitní prostor určený pro vzdělávání žen a dětí v IT technologiích. Stojí za ním nezisková organizace Czechitas, která pro něj získala prostory v areálu CTP Ponávka nedaleko ulice Masná. Czechitas House bude slavnostně otevřen 5. září.

Když jsem zakládala Czechitas, bylo vzdělávací centrum jedním z mých snů. Nyní se mi plní a já jsem za to nesmírně ráda,” říká zakladatelka organizace Dita Přikrylová. A její sen už má konkrétní obrysy. Díky partnerovi – společnosti CTP – získala organizace prostory o rozloze přes 1 500 m2, zahrnující vybavené učebny pro kurzy, velkou přednáškovou aulu pro 300 osob a kavárnu.

V rámci programu pro veřejnost představí organizace Czechitas své aktivity formou různých workshopů, přednášek a meet-upů. Pro ženy jsou přichystány ukázkové workshopy, na kterých se seznámí se světem informačních technologií, a děti si vyzkouší programování zábavnou formou. Czechitas chtějí popularizovat svět informačních technologií, a proto slibují v rámci tohoto týdne také zajímavé řečníky – například českého popularizátora vědy Jana Lukačeviče.

„Czechitas House je první komunitní vzdělávací prostor propojující naše absolventky, studenty, partnery a širokou veřejnost. Chceme Brnu nabídnout inovativní prostředí vhodné ke vzdělávání, networkingu, práci a vytváření nových příležitostí,” říká zakladatelka organizace Dita Přikrylová.

A co se tedy všechno ve vzdělávacím centru Czechitas chystá? „Plánujeme v uličním patře vybudovat spíše komunitní centrum – kavárnu, dětský koutek a menší kanceláře. Horní patro už bude více o vzdělávání. Bude zde velká přednášková aula, relaxační místnost, zázemí pro lektory, kanceláře zaměstnanců Czechitas a tři menší učebny pro workshopy. Máme v úmyslu využít kapacity na maximum možného. Plánujeme v Brně uspořádat celkem 326 akcí pro zhruba šest tisíc účastníků za rok,“ upřesňuje Lenka Franců, provozní ředitelka Czechitas, která celou spolupráci s developerem CTP řídila.

https://www.czechitas.cz/cs/brno

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn