chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Blog

Kuidas teha koostööd töötukassaga koolituste valdkonnas?

19/08/2019
po Margit Paakspuu
Jezik: ET

/hr/file/igor-peftiev-r8ub5miyrfk-unsplashjpgigor-peftiev-r8ub5miyrfk-unsplash.jpg

Eesti Töötukassa teeb koostööd üle 500 koolitusasutusega, et tööotsijad üle Eesti saaksid tööalaste oskuste arendamiseks vajalikke koolitusi.
Lisaks tööotsijate tööle aitamisele on töötukassa eesmärk  toetada ka neid inimesi, kes küll töötavad, kuid kes vajavad ümberõpet või uusi oskusi.  Seda saab teha programmi „Tööta ja õpi!“  kaudu. Kahe aasta jooksul on koolitusi alustatud enam kui 4 500 korral, suurem osa koolitusele läinutest olid pärit  Ida-Virumaalt (56%) ja Harjumaalt (23%).
Huvi ja vajadus oskuste arendamise vastu on aasta-aastalt tõusnud. Sellele on kaasa aidanud erinevad kampaaniad ja programmid, mis tutvustavad tööjõu ja oskuste vajadust tulevikus ning pakuvad ka tasuta võimalusi koolitustel osaleda. Töötukassa lähtub koolituste võimaldamisel OSKA tööjõuvajaduse prognoosidest ning toetab õppimist erialadel, kus juba praegu või pikemas perspektiivis on töötajatest puudus.
 
Konkurss täiendavate partnerite leidmiseks
Et pakkuda inimestele laiemaid valikuvõimalusi oma tööalaste oskuste täiendamiseks, on töötukassal avatud konkurss täiendavate koolituspartnerite leidmiseks. Partneriks on oodatud eriti need koolitajad, kes pakuvad täienduskoolitusi just OSKA tööjõuvajaduse prognoosides toodud tuleviku erialadel töötamiseks.
Konkursil osalemiseks tutvuge kindlasti koostöö põhimõtete ja konkursi tingimustega ning täitke avaldus töötukassa veebilehel. Konkursile saab avaldusi esitada 2019. aasta lõpuni.
 
Millega peab töötukassa koolituskaardi koostööpartner arvestama?
Alustavad koostööpartnerid küsivad tavaliselt, et mida peab tegema, kui inimene on andnud teada oma soovist osaleda nende koolitusel töötukassa toel. Sellisel juhul tuleb töötukassale edastada koolitusele registreerimise teade e-töötukassa kaudu.  Töötukassa teeb kindlaks, kas koolitus vastab tingimustele ja kas inimesel on õigus sellel koolitusel osaleda. Kui kõik on korras, siis väljastatakse kinnituskiri. Töötukassa ei tasu koolitusel osalemise eest enne kinnituskirja väljastamist.
Toome välja peamised punktid, millega arvestada, alustades koostööd Eesti Töötukassaga koolituste valdkonnas:
 • Koolitusasutuse veebileht peab vastama täiskasvanute koolituse seaduses toodud nõuetele.
 • Koostööpartner avalikustab tööalased koolitused töötukassa veebilehel ning on valmis koolitusi haldama e-töötukassas.
 • Kliendi koolitusvajaduse selgitab välja töötukassa koostöös kliendiga. Koolitusasutus ei saa inimesele lubada, et töötukassa maksab tema koolituse eest enne, kui pole saanud vastavat kinnitust töötukassalt.
 • Kui töötukassa klient osaleb koolitusel, siis peab koolituspartner osalemise üle arvestust töötukassa osavõtulehtedel, mis on aluseks koolituse eest tasumisel.
Töötukassa lähtub koostöös koolitusasutustega täiskasvanute koolituse seadusest. Soovime, et töötukassa kliendid saaksid võimalikult hea koolituskogemuse ning omandaksid oskused, millega tööturul konkurentsis püsida. Seepärast pöörab töötukassa koolituste kvaliteedile suurt tähelepanu ning kaasab eriala eksperte koolituste kvaliteedi hindamiseks.
Koolituskaardi konkursi info on kättesaadav töötukassa veebilehel ning küsimustega võib pöörduda koolituskaart@tootukassa.ee
Olemasolevate partnerite ja pakutavate koolitustega saab samuti tutvuda töötukassa veebis.
--
Margit Paakspuu töötab Eesti Töötukassas oskuste arendamise ja karjääriteenuste osakonnas. Tema suhtleb koolitajatega koolituskaardi teemadel.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
 • Slika korisnika Sigrid Aruväli
  Innowise Koolitaja Kompetentsikeskus läbis koolituskaardi koostööpartneri konkursi kevadel. Kui koolitusasutus järgib täiskasvanute koolituse seadust, sellest tulenevaid kvaliteedinõudeid ning lähtub põhimõttest toetada igakülgselt täiskasvanud õppija arengut, siis ei ole partneriks saamine keerukas. Enne konkursil osalemist tasub kindlasti üle vaadata ettevõtte kodulehel olev info ja õppekavad, võtta kõrvale lahti täiskasvanute koolituse seadus, täienduskoolituse standard ning sirvida ka Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja antud juhendmaterjali täienduskoolituse õppekava koostamiseks

  Koolituskaardi koostööpartneriks olemine on suurepärane võimalus anda laiemale ringile täiskasvanutele võimalus uusi oskusi omandada. Koolituskaardi partner saab pakutavad koolitused sisestada Eesti Töötukassa koolituste andmebaasi ning lisada ka enda kodulehele partnerluse logod. Kuid meeles tuleb pidada, et koolitusasutus ise ei saa koolituskaarti nö reklaamida, vaid võib lingiga suunata töötukassa veebilehele koolituskaardi infoga tutvuma. Samuti ei saa koolitusi teha suunatult töötukassa klientidele ega anda huvilistele lubadusi, et töötukassa koolituse eest tasub.

  Koolituskaardi partnerina on koostöö töötukassaga selge ja arusaadav, asjaajamist hõlbustab oluliselt e-töötukassa ning juhendid partnerile.