chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Kalendar

Економска Слобода

Objavio LJUPKA KJURKCHIEVA prije 1 mjesec 1 tjedan

Subota 2 Studeni 2019
Skopje
,

One can! и One made! ги повикуваат сите жени и девојки кои се дел од дискриминирани, малцински, ранливи групи: самохрани мајки; жртви на семејно насилство; девојчиња од еднородителски семејства; жени и девојки од верски или етнички малцинства; девојки со посебни развојни потреби или потекло од специфична семејна конструкција, како и сите активистки; блогерки; инфлуенсерки, социјални воинки кои се борат за родова еднаквост...

Ве покануваме да земете учество во тренинг програмата која ќе Ве зајакне во однос на социјално претприемачки вештини и ќе Ви овозможи да станете дел од семејство на ONE MADE, One can social business Group, да научите како да раснете економски за да можете да си ја овозможите слободата по која сонувате. И сето ова преку еко свесна, органска козметика, емпатично опкружување и професионални тренери и искусни менторки кои ќе Ве водат низ тренинг програмата.“

Тренинзите се составени од два дела: теоретски и практичен дел со цел стекнување вештини, самодоверба и знаења кои водат кон економска слобода.
Средбите се одржуваат два пати месечно и солидарно споделуваме искуства со успешни претприемачки, тренери и менторки

Со љубов, 
тимот на ЕДНА МОЖЕ!

Линк за пријава на учеснички: https://goo.gl/forms/yQNrmOWRJ4FrufJ42
Линк за пријава на менторки: https://goo.gl/forms/NfQVbPh50Va0mJWu1

Glavni jezik:
Vrsta događanja: 
Događaj u području profesionalnog razvoja
Kotizacija za sudjelovanje: 
Ne
Mrežno događanje: 
Ne
Organizator: 
ONE MADE, One can social business and One can
Vrsta organizatora: 
Drugi događaj
Podaci za kontakt: 
st. Naroden Front no.5, Skopje ++389 71 936 497
Ciljna skupina: 
Mreže i organizacije za učenje odraslih
Tema:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn