chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

Vijesti

Kā jūsu mācību iestāde īsteno attālināto mācīšanos?

13/03/2020
po Kintija Bulava
Jezik: LV

Līdz 14. aprīlim valstī ir pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās izglītības iestādēs. 

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, šajā laikā tiks īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp no 13. marta mācību process visās izglītības iestādēs norisināsies attālināti. Vienīgais izņēmums ir centralizētie valsts pārbaudījumi (eksāmeni), kas joprojām norisināsies klātienē, skolās.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā tiek pārtraukti treniņi, sacensības un mēģinājumi kultūrizglītības, sporta un interešu izglītības programmu ietvaros. Ņemot vērā, ka visā valstī ir izsludināta ārkārtēja situācija, ir noteikts pārtraukt arī visu kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu (treniņu, sacensību un mēģinājumu norisi), kā arī aizliegti visi pasākumi, sapulces, gājieni un piketi virs 200 cilvēkiem. 

Covid-19 vīrusa straujā izplatība ietekmē arī pieaugušo izglītības īstenošanu dažādās mācību iestādēs un institūcijās.

Šis ir laiks, kad daudzi jau izmanto un citi vēl tikai spers pirmos soļus attālinātu mācību organizēšanā. EPALE Latvija aicina neturēt sveci zem pūra, bet dalīties savā pieredzē:

 • Kā jūsu mācību iestāde šajā laikā īsteno pieaugušo izglītības programmas?
 • Kādas attālinātās mācību iespējas (platformas) jūs izmantojat?
 • Kādi ir plusi un mīnusi?
 • Ko no savas pieredzes ieteiktu citiem?

Reģistrējieties EPALE Latvija platformā un dalieties savā pieredzē. Instrukcija, kā platformā publicēt savu ziņu, skatīt zemāk.

 

Izglītības iestāžu pārstāvjus lūdzam aizpildīt Izglītības un zinātnes ministrijas organizētu anketu, kurā nepieciešams norādīt informāciju par attālinātu mācību nodrošināšanas iespējām savā skolā.
Aptauja ir šeit >>
Jūsu atbildes nepieciešamas, lai varētu sniegt labāku metodisko atbalstu skolām. 

Pašlaik attālinātās mācību iespējas skolās tiek īstenotas sadarbībā ar E-klase.lv, Uzdevumi.lv, Mykoob.lv un soma.lv. 

 

Sekojiet līdzi jaunākajai informācijai par Covid-19 šeit:
LR Veselības ministrija
Slimību profilakses un kontroles centrs 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
 • Slika korisnika Inese Roze
  Pie attālinātās mācīšanās grūtākais ir nezaudēt motivāciju mācīties un laicīgi dot un gūt atgriezenisko saiti. Skolotājiem šis mācību formāts liek pārdomāt gan to, kādus uzdevumus dot, kā tos diferencēt, izmantojot pēc iespējas mazāk platformu. Es izmantoju vienu platformu sarunai: Skype vai Discord un otru, lai radītu slaidus: Classflow. Skolēni saņēm arī ekrānšāviņus pēc stundas vai apkopotus materiālus. MS Teams. Majasdarbus svešvalodā es uzdodu reti, bet ik pa laikam - ierunāt audio par noteiktu tēmu. Parasti pēc 2 stundām uzdotu testu Classflow, lai nostiprinātu mācīto. Šī platforma ļauj arī dot uzdevumus stundas laikā. Protams, šis darbs prasa piepūli un nepārtrauktu materiālu sagatavošanu, bet skolēniem tas noteikti ir ērtāks.
 • Slika korisnika Elizabete Skricka
  Man, kā studentam, sākumā bija grūti saprast, kas tieši jādara un kā viss notiks, manuprāt, tas bija visiem. Taču kad pasniedzēji bija jau vairāk sapratuši un apraduši ar to kā izmantot tiem piedāvātās tehnoloģijas viss kļuva nedaudz skaidrāks. Tas gan neietekmēja darba daudzumu un izpildes termiņus.Komunikācija ar visiem notiek tiešsaistē, ar e-pastu palīdzību, kas jaatdzīst nav viegli. Atbildes un jautājumiem ir jāgaida ilgāk un neziņa par to kas notiks tālāk arī nav līdz galam skaidra. Un šī neskaidrības sajūta, domāju ka tikai ne man vienai, nav diez ko mierinoša.
 • Slika korisnika Ieva Strika
  Strādāju pirmsskolas izglītības iestādē un, tas, ko es novēroju savā izglītības iestādē ir tas, ka izmanto platformu e-klase.lv, kā saziņu, kā arī ierasto aplikāciju Whatsapp. Skolotāji sūta dažādus vienkāršus, bet interesantus darba uzdevumus video formātā (lai bērniem būtu sajūta, ka audzinātāja ir tepat blakus) atbilstoši mēneša tēmai katru nedēļu. Interesanti, ka kolēģe arī izmantoja platformu Zoom, un tas esot izdevies ļoti veiksmīgi. Tāpēc ieteiktu arī citiem skolotājiem pamēģināt kaut ko jaunu, iespējams, sarežģītu.. (arī bērniem, atrodoties mājās, ir nepieciešams, ka kaut kas nedaudz mainās ikdienā, lai pārslēgtos uz mācībām no jauna). Par mīnusiem, varu pieminēt to, ka nevar izsekot pilnvērtīgi bērna sasniegumiem šajā laikā. Kādu daļu uzdevumus, iespējams, izdara vecāki, vai bērniem pat nav iespējas šos darbus darīt tehnoloģiju neesamības dēļ. 
 • Slika korisnika Aleksandra Ciguna
  Ņemot vērā situāciju, jāsaprot arī kādas problēmas skolās var rasties. Skolotājiem, manuprāt, ir jābūt aktīvākiem mājas uzdevuma pārbaudes vai jauna materiāla izdalīšanas plānā. Jāiestata un jāmotivē skolēni nodarboties ar mājām. Tas ir ļoti grūti. Aiz loga jau ir labs laiks un neviens nevēlas sēdēt un mācīties.  Ir jāizdara interesants mācību process, jāuzdod radošus uzdevumus vai uzdevumus, kas neprasa daudz laika, bet prasa lielu koncentrāciju. Tāpat nav vērts skolēnu vecākiem gaidīt pilnu atdevi no skolotājiem. Skolotājiem ir jāpalīdz skolēnam mācīties, nevis darīt to viņa vietā. Tāpēc, vai skolēns ir paveicis mājasdarbu, vai viņš ir ieslēdzies elektroniskajā portālā ir atkarīgs arī no vecākiem. Nevar novelt visu darbu uz vienu skolotāju un gaidīt. Šajā situācijā jāstrādā komandā gan skolotājs, gan māceklis, gan vecāki.
 • Slika korisnika Inese Vilmane
  Manuprāt šis ir risinājums, taču diezgan sarežģīts gan skolēniem un vecākiem, gan pedagogiem. Ir daudz dažādu neskaidru jautājumu. Skolēniem varētu būt interesanti izmēģināt savādāku mācīšanās veidu, taču pedagogiem tas prasa daudz ilgāku sagatavošanos un ir daudz neskaidrību.
 • Slika korisnika Laura Semuča
  Šajā ārkārtas situācijā, šis ir labs risinājums. Bet ļoti svarīgi skolotājiem ir izskaidrot un uzdot mājas uzdevumus saprotami, un interesanti, lai bērniem būtu vēlme tos pildīt.
  Problēmu var sagādāt tas, ka visiem nav pieejami datori, bet šo jautājumu šobrīd veiksmīgi risina. 
 • Slika korisnika Anastasija Rinkeviča
  Pilnīgi piekrītu, ka šajā situācijā mācības attālināti ir ļoti labs risinājums. Mūsdienās taču visiem skolēniem patīk izmantot tehnoloģijas un domāju, ka mācīties atrodoties mājās viņiem būs interesanti. Jauna pieredze skolēniem vienmēr ir labi. Protams, mēs nevaram zināt vai skolēni paši pildīs uzdevumus vai tomēr kādam palīdzēs vecāki, bet ļoti ceru ka vecāki saprot situāciju un rīkosies atbildīgi.