chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

 
 

Wolontariat w edukacji dorosłych

Dołącz do ponad 47 000 społeczności EPALE skupiającej ekspertów w dziedzinie uczenia się dorosłych , aby oceniać,  komentować i publikować własne teksty!

 

Drodzy użytkownicy EPALE,

 

Tematem przewodnim EPALE w grudniu była rola wolontariatu w edukacji dorosłych. W tym czasie Krajowe Biura i społeczność EPALE opublikowały wiele inspirujących studiów przypadków, artykułów, raportów i innych materiałów.

Zobacz podsumowanie tematu miesiąca przygotowane przez koordynatora tematycznego Andrew McCoshan’a (EN)

22 listopada społeczność EPALE została zaproszona do podzielenia się swoimi opiniami na temat roli kształcenia dorosłych w rozwoju kariery. Ożywioną dyskusję moderował Koordynator tematyczny EPALE David Mallows. Otrzymaliśmy ponad 130 komentarzy od członków EPALE z całej Europy!

Jeśli nie udało ci się wziąć udziału w dyskusji, nie martw się - możesz przeczytać podsumowanie napisane przez Davida Mallows’a (EN).

      

Wydarzenia:

Webinarium EPALE: Jak tworzyć programy rozwojowe odpowiadające na potrzeby pracowników?

Przygotowanie dedykowanych programów rozwojowych dla pracowników stanowi wciąż dla wielu pracodawców, ale i dla menedżerów spore wyzwanie. 24 stycznia 2019 Marcin Kowalski - współwłaściciel i prezes zarządu firmy szkoleniowo-doradczej Human Partner Sp. z o.o. poprowadzi webinarium na temat wspierania rozwoju pracowników. Jego firma otrzymała nagrodę Komisji Europejskiej VET Excellence Award 2018 za najlepsze praktyki w kształceniu i szkoleniu zawodowym w całej Europie w kategorii „Training at Work”. Serdecznie zapraszamy do rejestracji!

              

Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności na PGE Narodowy

Już 8 stycznia Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), Narodowa Agencja Programu Erasmus+ na lata 2014-2020 zaprasza na Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus + (w tym EPALE), Europassu i Europejskiego Korpusu Solidarności. Dodatkowo uczestnicy będą mogli zapoznać się z wynikami badań przeprowadzonymi przez Fundację, które w czytelny  sposób prezentują całe spektrum korzyści wynikających z uczestnictwa w projektach i ich realizacji.

          

Dni otwarte dla wnioskodawców programu Erasmus+ Edukacja dorosłych – Mobilność kadry edukacji dorosłych (Akcja 1)

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zaprasza na dni otwarte przedstawicieli organizacji zamierzających składać wnioski w ramach programu Erasmus+ Edukacja dorosłych w konkursie 2019: Akcja 1 – Mobilność kadry edukacji dorosłych – termin składania wniosków upływa 5 lutego 2019 r., godz. 12:00:00.

Dni otwarte dla Akcji 1 odbędą się w trzech terminach: 10, 23, 31 stycznia 2019 r., w godz. 10.00-16.00  - obowiązuja zapisy on-line.

       

Artykuły na blogu

Wykorzystanie wolontariuszy w edukacji językowej migrantów (EN)

David Mallows zastanawia się nad rolą wolontariuszy w edukacji językowej migrantów i podaje projekt VIME jako przykład dobrej praktyki.

Kształcenie dorosłych jako panaceum na problemy społeczne: profesja a wolontariat (EN, BG)

Simon Broek podzielił się swoimi przemyśleniami na temat roli wolontariuszy w kształceniu dorosłych, ale także podkreślił bardzo ważny element

Role i korzyści z wolontariatu: czego możemy się nauczyć na przykładzie Wielkiej Brytanii? (EN, PL, DE, HU)

Andrew McCoshan podzielił się kilkoma przydatnymi spostrzeżeniami z praktyki wolontariackiej w Wielkiej Brytanii.

 

Aktualności z Europy

 

Wiele wydarzyło się w grudniu w sektorze kształcenia dorosłych w Europie:

 

Zespół EPALE życzy Wesołych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku!