Skip to main content
Resource Details
ACMHAINN

Klíč k rozhodování, aneb jak měnit svět, když vám ještě není dvacet

Zajímá vás, kde hledat důležité informace o veřejném dění, jak je třídit a interpretovat? Jak poznat záměrně zavádějící informace (fake news)? Přejete si dát najevo svůj názor? Toužíte svět kolem sebe měnit? Organizace Otevřená společnost vydala a zdarma poskytla ke stažení publikaci Klíč k rozhodování, aneb jak měnit svět, když vám ještě není dvacet.

Publikace je primárně určená studentům SŠ a VŠ, ale domnívám se, že je užitečným návodem i pro jiné dospělé, kteří si chtějí doplnit znalosti o fungování demokratického systému a o tom, jak se na něm podílet – jak se stát aktivním a poučeným občanem. Obsahuje srozumitelný návod, jak ovlivňovat dění v obci a ve škole. Příručka může sloužit také jako potřebný právní i metodický základ pro projekty, které se věnují aktivnímu občanství. Pro použití ve školách obsahuje návrh na jeden velký projekt a řadu menších úkolů, které se dají využít i jednotlivě.

Příručka má tři hlavní kapitoly, které se věnují tématům: 1. Kde hledat správné informace; 2. Jakým způsobem se zapojovat do diskuse; 3. Jak se zapojit do rozhodování.

Zdroj:

http://www.otevrenaspolecnost.cz/

Resource Details
ISBN
978-80-87110-45-4
Úda(i)r Acmhainne
Oldřich Kužílek, Marek Fajfr, Adam Rut
Cineál Acmhainne
Acmhainní Oscailte Oideachais
Dáta a fhoilsithe
Teanga an doiciméid
Resource media
Login (0)

Logáil isteachCláraigh chun tuairimí a phostáil.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!