chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

Acmhainn

Savanorių vaidmuo ir vertė baudžiamosios teisenos sistemoje

Teanga: LT
Document available also in: EN

Postáilte ag Kristina MALDONIENĖ

Savanoriška veikla yra neatsiejama įvairiausių Europos teismų, kalėjimų, probacijos sistemų ir nevyriausybinių organizacijų sričių dalis. Savanoriai padeda dirbant su (buvusiais) nusikaltėliais, šeimomis ir nusikaltimų aukomis, tačiau jų įnašas būna labai skirtingo pobūdžio ir masto.

Šiuo tyrimu buvo siekiama geriau suprasti, kaip ir kodėl dirbančios su (buvusiais) nusikaltėliais, jų šeimomis ir nusikaltimų aukomis Europos organizacijos įtraukia savanorius į pilietinę veiklą. Kalbinti respondentai dirba labai įvairiose teisenos sistemos srityse, taip pat kalėjimų bei teisingumo departamentuose, savanoriško darbo sektoriaus organizacijose (įskaitant pagalbą nusikaltėliams ir aukoms), tinkluose ir skėtinėse organizacijose bei tyrimų institucijose. Juo taip pat buvo siekiama išsiaiškinti, kaip būtų galima dirbti veiksmingiau.

Remiantis atlikus tyrimą nustatytais faktais, šioje ataskaitoje pateikiama vertinga esamo savanorių, dirbančių su (buvusiais) nusikaltėliais, jų šeimų nariais ir nusikaltimų aukomis, vaidmens ir vertės apžvalga, pabrėžiant veiksmingus dalykus ir pradedant dialogą apie geriausią patirtį. Ji grindžiama įsitikinimu, kad esminė vykdytina strategija, siekiant reformuoti kalėjimų ir probacijos tarnybas, reabilituoti (buvusius) nusikaltėlius ir suteikti reikiamą priežiūrą ir pagalbą (buvusių) nusikaltėlių šeimos nariams ir nusikaltimų aukoms, – tai savanorių dalyvavimo šiame sektoriuje plėtra ir skatinimas.

Úda(i)r Acmhainne: 
Clinks
Dáta foilsithe:
Dé Sathairn, 1 Lúnasa, 2015
Teanga an doiciméid
Cineál Acmhainne: 
Staidéar agus Tuairiscí:
Tír:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email