chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

Acmhainn

Įkvepiantis mokėjimo mokytis patarėjas

Teanga: LT

Postáilte ag Vilija Lukošūnienė

Įkvepiantis mokėjimo mokytis patarėjas yra įrankis, leidžiantis įsivertinti mokėjimą mokytis ir duodantis individualias rekomendacijas, kaip šį gebėjimą tobulinti. Įrankis skirtas savarankiškam suaugusių mokinių mokėjimo mokytis ugdymuisi. Šį instrumentą gali naudoti ir mokytojai bei dėstytojai, siekdami paskatinti mokinius ir studentus ugdyti jų mokėjimą mokytis.

Úda(i)r Acmhainne: 
Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (Lietuva), Stephansstift Zentrum fuer Erwachsenenbildung (Vokietija), Eesti Vahabaridusliit Mtu (Estija), Fundacion el Tranvia (Ispanija)
Dáta foilsithe:
Dé Céadaoin, 20 Meitheamh, 2018
Teanga an doiciméid
Cineál Acmhainne: 
Eile
Tír:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 as 1 á dtaispeáint
  • RASA POCEVIČIENĖ's picture

    Mokymosi visą gyvenimą paradigma ne tik išplėtė suaugusiųjų mokymosi galimybes, iš esmės pakeitė ne tik iki tol nusistovėjusius mokymo(si) proceso dalyvių vaidmenis, bet suponavo naujas jų atsakomybes ir išryškino naujų kompetencijų poreikį. Viena esminių šiuo požiūriu yra suaugusiųjų mokėjimo mokytis ar netgi mokėjimo valdyti savo mokymąsi, t.y. savivaldžio mokymosi kompetencija. Ši kompetencija yra aktuali visiems besimokantiems, bet jos reikalingumas dar akivaizdesnis neformaliajame suaugusiųjų švietime, nes suaugusiojo amžiuje atsiveria daug didesnės ugdymo(si) galimybės, daug didesnė edukacinių paslaugų įvairovė, tačiau iškyla ir daug daugiau neaiškumų, abejonių, netgi pasimetimo: kur eiti mokytis ir apskritai, ar eiti, kokius kursus pasirinkti, kaip žinoti, kad jau išmokai ir pan. Šioje įvairovėje tūlam vartotojui (suaugusiajam) nėra lengva susiorientuoti ir tinkamai pasirinkti. Ypač jei nuosekliojo formaliojo mokymo(si) sistemoje jis mokėsi tik mokytojui vadovaujant ir dar tuomet neįgijo mokymosi visą gyvenimą kontekste taip reikalingų mokėjimo mokytis ir mokėjimo valdyti savo mokymąsi kompetencijų. Taigi, nuo mokėjimo mokytis ir mokėjimo valdyti savo mokymąsi kompetencijų įvaldymo didžia dalimi priklausys suaugusiojo besimokančiojo mokymosi kokybė, nes, net jei jis ir toliau mokysis atitinkamose ugdymo įstaigose vadovaujant tos srities specialistams - mokytojams, bent jau pirminiuose savo mokymosi etapuose jam vis tiek teks atlikti tam tikrus žingsnius savarankiškai, pvz. pasiryžti pradėti mokytis ar pan. Kitaip sakant, kiekvienam suaugusiajam vis tiek teks bent iš dalies, bent jau savo mokymosi pradžioje atlikti tam tikras mokytojo funkcijas. Todėl straipsnyje pateiktos idėjos ir įdomios, aktualios ir labai savalaikės.