Skip to main content
Resource Details
ACMHAINN

GEPLE - Programy treningowe wzmacniające kompetencje kobiet w życiu publicznym

Programy treningowe opracowane w ramach projektu Erasmus+ Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji dorosłych, GEPLE - "Empowerment through education - gender equality and political leadership". 

1.Przeciwdziałanie wypaleniu: warsztat dla osób z rozpoczynających zaangażowanie aktywistyczne. Podczas tego szkolenia zajmujemy się tematem wypalenia związanego z pracą polityczki. Przyjrzymy się czynnikom sprzyjającym pojawieniu wypaleniu, mechanizmom i objawom wypalenia politycznego/aktywistycznego, pojawieniu wypaleniu, mechanizmom i objawom wypalenia politycznego/aktywistycznego, a także sposobami przeciwdziałania wypaleniu. W trakcie szkolenia uczestniczki będą miały okazję przyglądnąć się własnej pracy i kulturze organizacyjnej związanej z odpoczynkiem.

2.I think, feel, decide and ... perform! A scenario of training in public speaking. Kobiety mają szczególny problem z wystąpieniami publicznymi. Z obawy przed ośmieszeniem się, popełnieniem błędu czy nieprzychylną reakcją publiczności, często powstrzymują się od wypowiadania tego, co myślą, przedstawiania własnych propozycji, opinii i poglądów. Kurs zwiększa kompetencje kobiet w dziedzinie wystąpień publicznych i był zaprojektowany przez TEA w ramach projektu.

3.Warsztat antydyskryminacyjny dla polityczek Bez uświadomienia sobie różnych sytuacji i struktur dyskryminacyjnych, w których funkcjonujemy, nie widzimy możliwości uprawiania równościowej i opartej na wzajemnym szacunku polityki.W trakcie warsztatu zajmiemy się takimi kwestiami, jak tożsamość indywidualna i społeczna, tematyką stereotypów i uprzedzeń, zdefiniowaniem i rozpoznaniem grup w naszym otoczeniu.Zdefiniujemy, czym jest dyskryminacja i jak jej przeciwdziałać w działalności.

4.WenDo – pewność siebie, asertywność i samoobrona dla przyszłych polityczek WenDo to metoda samoobrony i asertywności dla kobiet* i dziewcząt oraz metoda przeciwdziałania przemocy, która powstała w Kanadzie w latach 70-tych ubiegłego wieku. Uczy skutecznych form samoobrony fizycznej i psychicznej, stawiania granic i dbania o granice innych osób. Łączy elementy zaczerpnięte z różnych sztuk walki z przestrzenią do analizy sytuacji, w których nasze granice zostały przekroczone.

Programy dostepne są w języku polskim. 

Resource Details
Úda(i)r Acmhainne
Anti-discrimination Education Association /Poland/
Cineál Acmhainne
Acmhainní Oscailte Oideachais
Tír
Dáta a fhoilsithe
Teanga an doiciméid
Login (0)

Logáil isteachCláraigh chun tuairimí a phostáil.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!