chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

Acmhainn

Pieaugušo mācīšanās process

Teanga: LV

Postáilte ag Ilze Ivanova

Pieaugušais citādi mācās un tam ir citādas izglītošanās vajadzības nekā jaunāka vecuma cilvēkiem. Tāpēc pieaugušo izglītība prasa īpašu organizāciju, metodes un programmas neatkarīgi no lomām, kas jāpilda pieaugušajam cilvēkam.

Úda(i)r Acmhainne: 
Laura Bautre
Dáta foilsithe:
Dé Céadaoin, 20 Nollaig, 2017
Teanga an doiciméid
Cineál Acmhainne: 
Ailt
Tír:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 as 1 á dtaispeáint
  • Baiba Rutka's picture
    Pieaugušo mācīšanās procesā maksimāli izmanto savu pašu pieredzi. Uz šīs pieredzes veidojas jaunas zināšanas un prasmes, it īpaši 21.gadsimtā, kas attiecināms uz IKT izmantošanu ikdienā, darbā, sadzīvē, pat veikalā.Kā norāda arī darba autore, tad tehnoloģijas ļoti strauji attīstās un darba tirgus pieprasa spēju rīkoties ar datoru. Vecāku gājuma cilvēkiem tas sagādā grūtības, tādēļ tā apgūšana viņiem prasa vairāk laiku. Līdz ar to pasniedzējiem ir jāizvēlas / jāatlasa atbilstošas metodes, organizatoriskās formas un līdzekļi, kas vislabāk atbilstu konkrētu uzdevuma  sasniegšanai. Pasniedzējam  mācāmo materiālu jāizskaidro pieaugušajam saprotamā, viegli uztveramā valodā, jāiekļauj pakāpeniska pāreja no zināmā uz nezināmo un otrādi, jāļauj pieaugušajiem praktiski darboties, izzināt mācāmo materiālu, ļaut arī kļūdīties un meklēt risinājumus kļūdu labošanai. Lai teorija iet roku rokā ar praktisko!