chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

Acmhainn

Monitor edukacji i kształcenia 2017: Polska

Teanga: PL

Postáilte ag Beata Jurkowicz

W raporcie przygotwanym przez Komisję Europejską zawarto dwadzieścia osiem sprawozdań dotyczących poszczególnych państw. Oparto się na najnowszych dowodach ilościowych i jakościowych, aby przedstawić i ocenić najistotniejsze środki polityki przedsięwzięte niedawno i realizowane obecnie w poszczególnych państwach członkowskich UE, ze szczególnym uwzględnieniem zmian od połowy 2016 r.

Tematem przewodnim tegorocznego monitora jest problem nierówności w zakresie edukacji oraz ważna rola, jaką odgrywa edukacja w budowaniu sprawiedliwszego społeczeństwa. W dokumencie opisano najistotniejsze mocne i słabe strony systemu kształcenia i szkolenia w poszczególnych państwach. Przeanalizowano nierówności w zakresie kształcenia i środki służące promowaniu włączenia społecznego. Ponadto omówiono inwestycje w kształcenie i szkolenie. W raporcie zaprezentowano polityki w obszarze modernizacji edukacji szkolnej, w tym m.in. polityki wobec nauczycieli i polityki w zakresie umiejętności cyfrowych i językowych, omówiono środki na rzecz modernizacji szkolnictwa wyższego. Monitor edukacji i kształcenia 2017 przedstawia również zagadnienia związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym oraz kształceniem ustawicznym.

Úda(i)r Acmhainne: 
Komisja Europejska
Dáta foilsithe:
Dé hAoine, 15 Meán Fómhair, 2017
Cineál Acmhainne: 
Staidéar agus Tuairiscí:
Tír:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email