European Commission logo
Create an account
Each keyword is searched for in the content

EPALE - Ardán Leictreonach don Fhoghlaim Aosach san Eoraip

ACMHAINN

Skaitmeninio mokymosi vadovas suaugusiems

Profile picture for user AusraKar.
Aušra Karklytė

Skaitmeninių priemonių ir mokomosios medžiagos gausa, vis lengviau prieinami ir vis išmanesni mobilieji įrenginiai bei interneto ir mobilusis ryšys leidžia suaugusiesiems mokytis organizuotai ir savarankiškai, formaliai ir neformaliai, prie kompiuterio ir delne laikant išmanųjį telefoną, dalyvaujant nuotolinėse paskaitose ir peržiūrint socialinių tinklų istorijas ir įrašus.

 

Pasaulinė COVID-19 pandemija ir karantinas akimirksniu sudėliojo visus taškus, kai supratome, kad nuotolinis ar skaitmeninis mokymasis nepakeis ir neturi pakeisti mokytojo ar gyvo žmogiškojo ryšio, tačiau gali ir turi padėti mokyti ir mokytis tada, kai įprastai to daryti negalime. Skaitmeninio mokymosi galimybės tiesiog praplečia ir paįvairina įprasto mokymosi galimybes. Žinoma, viskas tikrai nėra paprasta, nes atsiranda ir ryšio, ir turimų bei prieinamų technologijų, priemonių ir asmeninių gebėjimų iššūkių. Tačiau visos problemos žmonijos istorijoje yra išsprendžiamos, taip mes tobulėjame ir augame.

 

Šį skaitmeninį leidinį nusprendėme sudaryti, norėdami pateikti susistemintą Europos elektroninės suaugusiųjų švietėjų platformos Epale“ medžiagą apie suaugusiųjų skaitmeninį mokymąsi. Per platformos gyvavimo penkmetį susikaupė daugybė straipsnių, tinklaraščio įrašų, mokymo ir mokymosi išteklių, kurie kartais praslysta pro naršytojų akis. Tad pristatome jums šešių skyrių leidinį, kuriame surinkome aktualią medžiagą apie skaitmeninį suaugusiųjų mokymąsi. Vieni skyrių straipsniai pateikiami visi, kiti, ilgesni, pateikiami su nuoroda į visą dokumentą. Kadangi visi šio leidinio ištekliai yra paskelbti Epale, tai po kiekvieno straipsnio ar ištekliaus pateikiama nuoroda į Epale.

 

Pirmame skyriuje rasite apžvalginių skaitmeninio suaugusiųjų mokymosi temų, aptariančių jo privalumus ir iššūkius, etinius aspektus, universaliojo dizaino klausimus ir kaitos dinamiką švietimo sistemoje.

Antrame skyriuje rasite informacijos suaugusiųjų švietėjams apie internetinių seminarų rengimo dizainą, Edgaro Dale‘o Patirties kūgio teorijos pritaikymą, nuotolinio profesinio mokymo adaptavimą, masinių nuotolinių kursų MOOC rengimo suaugusiesiems rekomendacijas, mokymo ir mokymosi internete kokybės vadovą, IKT suaugusiųjų švietėjams vadovą.

Trečiame skyriuje pateikiama medžiaga individualiai besimokantiems. Aptariamas savivaldžiojo mokymosi kompetencijos ugdymas savarankiško nuotolinio mokymosi kontekste,  saugus elgesys internete, vadinamasis Zoom’o“ arba dalyvavimo vaizdo konferencijose nuovargis. Nagrinėjamos socialinių tinklų galimybės atliekant profesinį suaugusiųjų orientavimą bei skaitmeninių gebėjimų svarba būnant e. visuomenės nariu.

Ketvirtas skyrius neilgas, jame aptariamas mokymasis darbo vietoje.

Penktame skyriuje skirtingų šalių skaitmeninio mokymosi patirtis: Šiaurės šalių skaitmeninio suaugusiųjų mokymosi sėkmės istorijos, programos Padlet“ naudojimo patirtis iš Estijos, originalus Slovakijoje rengiamas IT pratybų ir IT raštingumo testo įgyvendinimas bei inovatyvi eksperimentinė Suomijos programa europiečių skaitmeniniams gebėjimams ugdyti naudojant dirbtinį intelektą.

Šeštas skyrius skirtas įvairioms nuorodoms, kurios gali būti naudingos rengiant skaitmeninį turinį arba domintis skaitmeniniu švietimu. Kai kurie ištekliai yra lietuvių kalba, kai kuriose nuorodose rasite medžiagos anglų k.

Šio leidinio sudarymo komanda  Epale  platformos populiarintojos, Epale  ekspertės iš skirtingų Lietuvos kraštų: Aušrinė Česnulienė, Edita Dumbliauskienė, Renata Jankevičienė, Laima Lapinienė, Rasa Pocevičienė, Elena Trepulė, Rita Vargalytė. Kartu dirbo Švietimo mainų paramos fondo darbuotojų komanda – Edita Trečiokienė ir Kristina Kuzmaitė bei vertėjai, redaktoriai ir maketuotojai. Visi kartu duodame jums į rankas arba, tiksliau sakant, – į ekranus, lietuvių ir užsienio autorių parengtą medžiagą, aktualią mokant suaugusiuosius ir mokantis skaitmeniniu būdu.

Resource Details
Skaitmeninis mokymasis.
Údar acmhainne
Leidinio sudarytoja Doc. dr. Elena Trepulė
Cineál Acmhainne
Eile
Tír
Lietuva
Teanga an doiciméid
lietuvių
Login (3)

Nóta tráchta

Profile picture for user Inga Jagelavičiūtė.
Inga Jagelavičiūtė
Wed, 08/11/2021 - 14:45

Noriu pasidžiaugti šiuo „Epale" komandos leidiniu. Beveik visą praėjusį mokymosi ir darbo sezoną praleidome prie ekranų, naudodami įvairias skaitmenines priemones. Daug mokėmės kaip, ką ir kokiu tikslu naudoti, dalinomės patirtimi, atsirinkome tinkamiausius instrumentus. Tuo pačiu išgyvenome įvairias emocijas, pasiilgome gyvo bendravimo. Kiekvienas įvertinome nuotolinio darbo bei mokymosi pliusus ir minusus. Manau, ne vienas iš mūsų nustebome, kodėl virtualūs susitikimai ar užsiėmimai lyg pareikalauja iš mūsų daugiau fizinių jėgų. Leidinyje radau tikrai įdomių dar negirdėtų faktų ir patarimų. Greičiausiai dalis darbo bei mokymosi nuo rudens vis tik vyks vėl nuotoliniu būdu. Norisi tikėtis, kad ne dėl sudėtingos pandeminės situacijos, bet kaip alternatyvus ir tam tikrais atvejais patogesnis ir greitesnis būdas. Todėl „Skaitmeninis mokymosi vadovas" bus puiki metodinė priemonė, visada „po ranka" esanti knyga andragogui ar suaugusiam besimokančiajam.

Login (1)

Users have already commented on this article

Logáil isteachCláraigh chun tuairimí a phostáil.