chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

Acmhainn

Úkoly Školského vzdělávacího střediska jsou jasně dané, prioritou je vytvoření podmínek pro vzdělávání ve výkonu trestu odnětí svobody (VTOS) a snaha pomoci odsouzeným k jejich úspěšné integraci do společnosti po propuštění

Teanga: CS

Postáilte ag Barbora Pavelková

Úkoly Školského vzdělávacího střediska jsou jasně dané, prioritou je vytvoření podmínek pro vzdělávání ve výkonu trestu odnětí svobody (VTOS) a snaha pomoci odsouzeným k jejich úspěšné integraci do společnosti po propuštění.
 

 

Každý z nás ví, že bez vzdělání jen těžko najde uplatnění. Trendem Evropské unie posledních let je zvyšování vzdělanosti v populaci. I odsouzení budou po skončení výkonu trestu propuštěni na svobodu a budou muset znovu najít své místo ve společnosti. Efektivní naplnění konceptu integrace je mj. závislé také na možnostech, které jsou vězněným osobám nabízeny v oblasti vzdělávání. Nutnou podmínkou však je aktivní zájem ze strany odsouzených.
Školské vzdělávací středisko (ŠVS) ve Valdicích nabízelo i v uplynulém školním roce vzdělávání na vysoké úrovni, a to v kurzech a učebním oboru. Školní rok byl zahájen 1. září 2014, kdy do lavic usedlo 61 žáků v učebním oboru Obráběč kovů. Během školního roku bylo 58 vězňů zařazeno do kurzů Celoživotní vzdělávání, Malíř-natěrač a Knihař.
Z těchto 119 žáků získalo 52 vysvědčení o ukončení ročníku, 32 výuční listy, 2 čekala opravná zkouška během září, (1 zkoušku úspěšně složil, 1 si o ni nepožádal) a bylo vydáno 40 osvědčení z kurzů. Studium nedokončilo 27 žáků – 3 propuštěni z VTOS a 24 oznámení žáka o ukončení studia.
Závěrečné učňovské zkoušky se konaly v termínu 4. - 18. 6. 2015. Ve školním roce 2013-2014 bylo valdické ŠVS jediné ve SOU, které se rozhodlo nepřipravovat závěrečnou učňovskou zkoušku samostatně, ale absolvovat ji podle Jednotného zadání závěrečných zkoušek. To je vytvořeno v souladu s vývojem koncepce Nové závěrečné zkoušky pro obory středního vzdělání s výučním listem. V rámci projektu IPn Nová závěrečná zkouška_2 Národní ústav odborného vzdělávání zohledňuje při tvorbě jednotného zadání aktuální požadavky na výkon kvalifikace, ke které vzdělávání v oboru směřuje. V uplynulém školním roce 2014-2015 již bylo tedy možné čerpat ze zkušeností předchozího školního roku.
Naši absolventi dosáhli v rámci tohoto celorepublikového projektu 10x celkové hodnocení prospěl s vyznamenáním, 22x prospěl s průměrnou známkou celkového hodnocení 2,18. Tyto výsledky svědčí o jejich vysokých znalostech a praktických dovednostech získaných po dobu studia ve zdejším ŠVS. To ostatně konstatovala i ředitelka VOŠ a SPŠ Jičín, která se zkoušek zúčastnila jako předsedkyně zkušební komise.
Více než polovina (56 %) maturantů a vyučených v ČR si spolu s vysvědčením odnesla i Europass. Tento dodatek k osvědčení slovně popisuje to, co se ve škole naučili a v jaké profesi se mohou uplatnit. Dokument pomáhá absolventům při hledání stáží i zaměstnání, a to i v zahraničí. Valdické ŠVS jako jediné v SOU zajistilo u Národního centra Europass (NCE), které pracuje při Národním ústavu pro vzdělávání, vydání těchto dokumentů pro své vyučené a tím zařadilo SOU mezi školy, které dokument poskytují. Dokument byl vydán zdarma v českém a k tomu v anglickém, německém nebo francouzském jazyce.

fre
 
 
 
 
Úda(i)r Acmhainne: 
VSČR
Dáta foilsithe:
Dé Céadaoin, 16 Nollaig, 2015
Teanga an doiciméid
Cineál Acmhainne: 
Deiseanna agus Acmhainní
Tír:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email