chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

Blag

EPALE slaví Mezinárodní den tolerance

13/11/2015
ag Barbora Pavelková
Teanga: CS
Document available also in: RO

Organizace UNESCO vyhlásila Mezinárodní den tolerance, který má podpořit respekt a porozumění různým kulturám a způsobům života. Cílem oslav tohoto dne, který připadá na 16. listopad, je prostřednictvím změn v legislativních opatřeních a vzdělávání eliminovat nesnášenlivost a strach z neznámého.,

 

 

"Na tomto Mezinárodním dnu tolerance, vyzývám všechny občany a vlády, aby aktivně bojovali proti strachu, nenávisti a extremismu prostřednictvím dialogu, porozumění a vzájemné úcty. Pojďme sjednotit názorově roztříštěnou společnost pro naši budoucnost."

Generální tajemník Ban Ki-moon

 

EPALE chápe zásadní úlohu vzdělávání pro zvyšování tolerance. Uprchlická krize v Evropě nám připomíná, jak důležitou roli hraje vzdělávání při začleňování do společnosti, tak aby se uprchlíci na nových místech cítili vítáni.

Podívejte se na některé příspěvky na toto téma:

 

  1. Zajímá Vás, jak evropské projekty podporují integraci přistěhovalců, uprchlíků a žadatelů o azyl? Podívejte se na některé příklady zde, zde a zde.

 

  1. Evropské středisko pro rozvoj odborného vzdělávání (CEDEFOP) publikovalo dokumenty s pokyny pro integraci migrantů na trhu práce.

 

  1. Co může výzkumu v rozmanitosti na školách přinést vzdělávání dospělých? Zjistíte zde.

 

  1. Zjistěte, jakým způsobem pomáhá Norsko  urychlit integrační proces přistěhovalců v oblasti vzdělání.

 

  1. Vyjádřete svůj názor - přispějte do naší diskuse o tom, co mohou učitelé udělat pro podporu začleňování ve třídě zde.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn