chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

an tseomra nuachta

Pieaugušo izglītības speciālisti apgūst jaunas neformālās izglītības metodes

09/12/2019
Teanga: LV

9.decembrī Izglītības un zinātnes ministrijā norisinājās praktisks seminārs par neformālu metožu izmantošanu pieaugušo izglītotāju darbā. Seminārā piedalījās 28 pieaugušo izglītības speciālisti no visas Latvijas – valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību, universitāšu, profesionālās izglītības iestāžu, pieaugušo izglītības centru un biedrību pārstāvji, kā arī pašnodarbināti izglītības speciālisti un citi pieaugušo izglītībā iesaistītie.

/it/file/neformizglseminars21jpg-0neform_izgl_seminars2_1.jpg

 

Seminārā ar dažādām neformālās izglītības metodēm dalījās pieredzējusi neformālās izglītības mācību vadītāja Sintija Lase.  Seminārs sākās ar savstarpēju neformālu iepazīšanos, kurai sekoja aizraujošs debašu uzdevums, kas ļāva dalībniekiem paskatīties uz dažādiem apgalvojumiem no vairākiem skatpunktiem. Vadītāja piedāvāja klātesošajiem dažādus grupas dinamikas un komandu veidošanas paņēmienus, kas kalpo cilvēku saliedēšanai situācijās, kad ir jāsadarbojas vienota mērķa labā.

Tāpat semināra laikā tika pārrunāta simulācijas metodes izmantojums un lietderība. Dalībnieki grupās praktiski izmēģināja starpkultūru izglītības uzdevumu, kas ļāva apzināties personīgo un pamanīt un pieņemt citu cilvēku vērtību sistēmas. Noslēgumā dalībniekiem tika piedāvātas dažādas darba izvērtēšanas metodes, kuras izmantot, izvērtējot gada vai konkrēta projekta griezuma ietvaros sasniegto.

/it/file/neformizglseminars1jpgneform_izgl_seminars1.jpg

 

Seminārs norisinājās Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.

Nākamā EPALE mācību aktivitāte – vebinārs par karjeras virzību – plānota 18.decembrī no plkst.11:00 līdz 12:30. Plašāka informācija par vebināru pieejama šeit.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 as 1 á dtaispeáint
  • Ilze Onzule's picture
    Laba lektore, noderīgas metodes. Iesaku.