chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

 
 

an tseomra nuachta

Ventspils Augstskola piedāvās latviešu valodas mācības reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem

28/11/2019
Teanga: LV

8.novembrī, Ventspils Augstskola (VeA) parakstījalīgumu ar Sabiedrības integrācijas fondu par projekta īstenošanu Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Latviešu valoda apguve reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem” ietvaros, kā rezultātā 2020. un 2021. gadā piedāvās reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem pilnveidot savas latviešu valodas zināšanas bez maksas. Projekta mērķis ir sniegt atbalstu latviešu valodas pilnveidē reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem, kuriem latviešu valodas zināšanas nav pietiekamas, lai sekmīgi integrētos sabiedrībā un izvērstu pilnvērtīgu savai kvalifikācijai atbilstoši profesionālo darbību vai arī lai uzsāktu mācību vai studiju procesu.

Latviešu valodas mācības īstenos Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrs. Profesionālu pedagogu vadībā dalībnieki attīstīs un pilnveidos runāšanas, klausīšanās, lasīšanas un rakstīšanas prasmes. Plānots, ka valodu varēs apgūt gan klātienē Ventspils Augstskolā, gan arī izmantojot attālinātās tiešsaistes rīkus.

Par reemigrantu uzskatāma persona, kura ir atgriezusies vai pārcēlusies no mītnes valsts uz pastāvīgu dzīvi Latvijā pēc ilgstošas prombūtnes un ir Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, persona, kurai piešķirts repatrianta statuss, vai persona, kas ir tiesīga iegūt Latvijas pilsonību reģistrācijas kārtībā Pilsonības likuma izpratnē, kā arī minētās personas ģimenes locekļi: bērns, vecāks vai laulātais, ja tie atgriežas vai pārceļas no mītnes valsts uz pastāvīgu dzīvi Latvijā kopā ar minēto personu.

Dalībnieku uzņemšana notiks 2020.gada janvārī un informācija par to tiks izplatīta atsevišķi gan VeA mājaslapā, gan pilsētas informatīvajos portālos. Intereses un papildu jautājumu gadījumā lūdzam kontaktēties ar VeA MIC darbiniekiem, zvanot uz tālruņa numuru 63629650 vai rakstot uz e-pastu mic@venta.lv .Projekta kopējais finansējums ir 7020.00 EUR un to pilnā apjomā finansē Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta finansētas programmas “Latviešu valodas apguve reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem” līdzekļiem.

 

Vairāk: venta.lv/muzizglitiba/.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 as 1 á dtaispeáint
  • Julianna Kargina's picture
    Sakarā ar pasaules iedzīvotāju aktīvu migrāciju, aktuāli palīdzēt pielāgoties jaunajā vidē, apgūstotvalodu: tiek veidota sociālā dzīve, paaugstinās pašvērtējums.