chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

Acmhainn

Suaugusiųjų ugdymasis per savanorišką veiklą: Lietuvos skautų tyrimo įžvalgos

Teanga: LT

Postáilte ag Jurgita MELAIKIENE

Skautų judėjimas, klasikinis neformalaus švietimo modelis, sudaro itin palankias sąlygas įvairių kompetencijų įgijimui. Suaugusieji, dalyvaujantys neformalaus švietimo veikloje,ne tik ugdo kitus, bet ir ugdosi patys. Skautų Tautinėje stovykloje, vykusioje Rumšiškėse 2018 m. liepos 14-22 d., buvo atliktas skautų vadovų sociologinis tyrimas, susidedantis iš interviu bei apklausos.

Interviu respondentams buvo užduoti atviri klausimai apie tai, kas juos atvedė į skautų judėjimą, kas paskatino jame likti, kokie veiksniai juos motyvuoja ar demotyvuoja darbe su skautais, ir ką jiems duoda dalyvavimas skautų judėjime. Šiame straipsnyje daugiausia analizuojami kalbintų vadovų atsakymai į pastarąjį klausimą – kokius įgūdžius ir savybes jie jaučiasi išsiugdę skautaudami, – tačiau paminimi ir kiekybinio tyrimo rezultatai.

Straipsnis publikuojamas žurnale „Mūsų Vytis“ 2018 m. Nr. 1/2 (251/252). Pilną žurnalo versiją galima rasti čia:

http://musuvytis.akademikai.lt/redakcijos-zodis/2018-musu-vytis/

Úda(i)r Acmhainne: 
Vyr.sk., fil. Jurgita Melaikienė
sktn., vyr.sk., fil., dr. Eglė Verseckaitė-Grzeskowiak
Dáta foilsithe:
Dé Máirt, 9 Aibreán, 2019
Teanga an doiciméid
Cineál Acmhainne: 
Ailt
Tír:
Clibeanna:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn