Skip to main content
Event Details
21 Sep
2019

Zažít město jinak

Czech Republic
Praha, různé lokality, a dalších 32 měst
to

Zažít město jinak jsou sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím. Jsou typickou ukázkou aktivního občanství

Proč se konají?Abychom jako obyvatelé měst vystoupili ze stereotypu vnímání veřejného prostoru a uvědomili si jeho hodnotu. Na slavnostech dostanou hlavní prostor místní obyvatelé, jejich nápady, um, dílny, hry, ale také místní podniky a organizace, kapely, divadelní soubory apod. Na slavnostech můžete poznat spousty zajímavých lidí ze svého okolí, naučit se od nich to, co umí, navázat či prohloubit místní spolupráci, poukázat na výhody zklidněných lokalit či místní kauzy nebo kultivovat vztahy mezi zájmovými skupinami (samosprávami, podnikateli a obyvateli).

Kdy?Slavnosti se každoročně konají vždy třetí víkend v září, v letošním roce v sobotu 21. září 2019. Některé lokality nebo města pořádají slavnosti týden před nebo po hlavním termínu. Svou událost hlásící se k principům Zažít město jinak můžete ale zorganizovat kdykoliv během roku.

Event Details
Stádas
As planned
Suíomh Gréasáin an imeachta
Cineál eagraí
Teagmhas eile
Organiser name
AutoMat
https://auto-mat.cz/projekt/zazitmestojinak
Sonraí teagmhála
https://zazitmestojinak.cz/kontakt
Spriocghrúpa
Líonraí & eagraíochtaí foghlama aosaí
Téama a bhfuiltear ag díriú air
Aidhmeanna agus cuspóirí
sbližovat sousedy a oživovat veřejný prostor našich měst
Torthaí foghlama ionchais
Aktivní místní obyvatelé, kteří šijí na míru svým ulicím originální program a mají na starost i celou produkci – to vše dobrovolně, ve svém volném čase.
Zaparkovaná auta tak na jeden den nahradí koncerty, divadla, dílny, hry pro děti nebo recepty místních obyvatel.
Táille tinrimh
Ní hea

Logáil isteachCláraigh chun tuairimí a phostáil.

Bíodh imeacht ar intinn agat?

Ná bíodh aon leisce ort é sin a dhéanamh! Cliceáil ar an nasc thíos agus mol imeacht anois!