chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

 
 

Féilire

Zažít město jinak

Postáilte ag Kristýna Fantová 1 Mí seachtain amháin ó shin

Dé Sathairn 21 Meán Fómhair 2019
Praha, různé lokality, a dalších 32 měst
,

Zažít město jinak jsou sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím. Jsou typickou ukázkou aktivního občanství

Proč se konají?
Abychom jako obyvatelé měst vystoupili ze stereotypu vnímání veřejného prostoru a uvědomili si jeho hodnotu. Na slavnostech dostanou hlavní prostor místní obyvatelé, jejich nápady, um, dílny, hry, ale také místní podniky a organizace, kapely, divadelní soubory apod. Na slavnostech můžete poznat spousty zajímavých lidí ze svého okolí, naučit se od nich to, co umí, navázat či prohloubit místní spolupráci, poukázat na výhody zklidněných lokalit či místní kauzy nebo kultivovat vztahy mezi zájmovými skupinami (samosprávami, podnikateli a obyvateli).

Kdy?
Slavnosti se každoročně konají vždy třetí víkend v září, v letošním roce v sobotu 21. září 2019. Některé lokality nebo města pořádají slavnosti týden před nebo po hlavním termínu. Svou událost hlásící se k principům Zažít město jinak můžete ale zorganizovat kdykoliv během roku.

Máthairtheanga:
Táille tinrimh: 
Ní hea
Sprioc-am clárúcháin: 
21/09/2019
Imeacht ar líne: 
Ní hea
Arna eagrú ag: 
AutoMat https://auto-mat.cz/projekt/zazitmestojinak
Cineál eagraí: 
Teagmhas eile
Sonraí teagmhála: 
https://zazitmestojinak.cz/kontakt
Spriocghrúpa: 
Líonraí & eagraíochtaí foghlama aosaí
Téama a bhfuiltear ag díriú air:
Aidhmeanna agus cuspóirí: 
sbližovat sousedy a oživovat veřejný prostor našich měst
Torthaí foghlama ionchais: 
Aktivní místní obyvatelé, kteří šijí na míru svým ulicím originální program a mají na starost i celou produkci – to vše dobrovolně, ve svém volném čase. Zaparkovaná auta tak na jeden den nahradí koncerty, divadla, dílny, hry pro děti nebo recepty místních obyvatel.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn