chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

Féilire

Alexandria – helenistický klenot Egypta - prednáška v rámci Košickej egyptologickej jesene 2019

Postáilte ag Peter Maľa 1 year 5 months ó shin

Dé Céadaoin 13 Samhain 2019
Košice
,

Centrum pre religionistiku a historické štúdiá, n. o. pozýva záujemcov na zaujímavú prednášku v rámci Košickej egyptologickej jesene 2019 s názvom Alexandria – helenistický klenot Egypta Mgr. Alexandry Pastorekovej (Český egyptologický ústav, Univerzita Karlova v Prahe).

Abstrakt prednášky: Alexandria, jedna z mnohých miest s týmto menom založených Alexandrom Veľkým, napriek tomu jedinečná. Obdivovaná aj zatracovaná, mesto vzdelanosti a umenia, ale tiež nepokojov a nerestí. Sídlo kráľov a dejisko významných historických udalostí. Mesto, ktoré pretrvalo dodnes. Aká však bola antická Alexandria? Kde našli odpočinok Alexander a Kleopatra? Aký odkaz nám zanechala do dnešných dní? To je len niekoľko otázok, na ktoré sa pokúsime nájsť odpoveď v prednáške venovanej tomuto klenotu starovekého sveta.

Mgr. Alexandra Pastoreková vyštudovala dvojodbor klasická archeológia – egyptológia na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej. V súčasnosti je zamestnankyňou Českého egyptologického ústavu v Prahe. Špecalizuje sa na rímsku dobu v Egypte so zameraním na materiálnu kultúru. Zúčastnila sa na archeologických výskumoch na Slovensku, v Čechách, Veľkej Británii a na misii Českého egyptologického ústavu v Abúsíre.

/ga/file/cerehisegyptjesen2019prednaska3-01jpgcerehis_egypt_jesen2019_prednaska3-01.jpgPrednáškový cyklus z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Máthairtheanga:
Táille tinrimh: 
Ní hea
Imeacht ar líne: 
Ní hea
Arna eagrú ag: 
Centrum pre religionistiku a historické štúdiá
Cineál eagraí: 
Teagmhas eile
Sonraí teagmhála: 
info@cerehis.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email