chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Čím se EPALE liší od eTwinningu?

eTwinning je virtuální místo setkávání pro spolupráci škol, učitelů a žáků, které pořádá události zaměřené na profesní rozvoj učitelů. EPALE si klade za cíl vybudovat on-line komunitu v odvětví učení v dospělosti a mezi odborníky na učení v dospělosti.

Prostřednictvím celoevropského kalendáře bude EPALE poskytovat informace o kurzech a událostech zajímavých pro odborníky na učení v dospělosti. Platforma EPALE bude taktéž disponovat širokou škálou užitečných vzdělávacích zdrojů, zpráv, událostí a nástrojů k vytváření sítí. Odborníci v oboru budou vybírat kvalitní obsah a ten bude překládán do klíčových jazyků.

Že by kalendář zahrnoval události pro učitele základních a středních škol, jako je tomu u eTwinningu, se v tuto chvíli neplánuje, neboť EPALE se soustředí na dospělé studující coby koncové uživatele. Důležité je rovněž poznamenat, že na rozdíl od eTwinningu nebude EPALE nabízet možnost propojování tříd, neboť u dospělých třídy jako v základoškolském a středoškolském vzdělávání stejným způsobem neexistují.