chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

 
 

Espace actualités

24.maijā notiks starptautiskā konference “Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt”

10/05/2018
Langue: LV

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) rīko Latvijas Republikas simtgadei veltītu starptautisko konferenci “Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt”, kas 2018.gada 24.maijā no plkst. 9:00 līdz 17:00 norisināsies viesnīcas “Islande” konferenču centrā (Ķīpsalas iela 2, Rīga).

Konferencē Latvijas un ārvalstu amatpersonas un eksperti diskutēs par aktuālajiem nodarbinātības jautājumiem, kas ilgtermiņā ietekmē Latvijas un Baltijas valstu darba tirgus attīstību. Konferencē tiks spriests par mūsdienu darba tirgus tendencēm, vēsturisko pieredzi un nākotnes modelēšanu, globalizācijas, demogrāfijas un digitālo tehnoloģiju ietekmi, nodarbinātības veicināšanas instrumentiem un prognozēm, dažādības vadību nodarbinātībā, darba vidi un darba formām, cilvēkresursu attīstību un uzņēmējdarbības veicināšanu.

Konferences darbā piedalīsies Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta Baltijas valstu un Somijas nodaļas vadītāja Muriel Guin, Eiropas Savienības dalībvalstu nodarbinātības dienestu tīkla PES valdes priekšsēdētājs Fons Leroy, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas OECD Nodarbinātības, darba un sociālo lietu direkcijas Nodarbinātības analīzes un politikas nodaļas vadītājs Mark Keese. Par Igaunijas un Lietuvas pieredzi nodarbinātības veicināšanā stāstīs Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fonda valdes priekšsēdētājs Meelis Paavel un Lietuvas nodarbinātības dienesta direktore Ligita Valalyte. Latviju konferencē pārstāvēs labklājības ministrs Jānis Reirs, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, NVA direktore Evita Simsone, Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktora vietniece, ES Nodarbinātības komitejas vadītāja Ilze Zvīdriņa, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes locekle Evita Mackeviča, Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, AS “Grindeks” Personāla departamenta vadītāja Ilze Ogle, AS “Rīgas piena kombināts” Personāla nodaļas vadītāja Evita Osīte, SIA “We Build Parks” valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons, Pirmās Latvijas sabiedrības, kas veltīta meiteņu un sieviešu izglītībai un iedvesmojumam par tehnoloģijām, “RigaTechGirls” līdzradītāja Edīte Millere, nodarbinātības, finanšu un personāla vadības eksperti. Konferences laikā notiks arī paneļdiskusijas “Darbaspēka rezerves Latvijā, to mobilizācija” un “Tehnoloģiskās attīstības ietekme uz darba tirgiem”

Pieteikties dalībai konferencē var līdz 2018.gada 11.maijam, aizpildot pieteikšanās formu tiešsaistē. Šajā vietnē var iepazīties arī ar konferences darba kārtību.
Dalībnieku skaits konferencē ir ierobežots!

Vairāk informācijas par konferenci - pa tālr.: 67870976, 26657766.


Avots: nva.gov.lv.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Affichage 1 - 1 sur 1
  • Portrait de Ilga Sirmele
    Ir svarīgi, ka konferencē eksperti, modelējot nākotni nodarbinātības jomā, ņems vērā arī pagātnes pieredzi. Pagātne nekādā ziņā nav jāatkārto, ir jāiet laikam līdzi, tomēr no pagātnes kļūdām un izdošanās noteikti ir ko mācīties. Lasu, cik plaši, no dažādiem rakursiem tiek plānots apskatīt konferences pamata tēmu "Nodarbinātība Latvijā". Tas liek domāt, ka visiem dalībniekiem, klausītājiem būs saistoša šī tēma, jo katram būs iespējas veidot savas personīgās atziņas par dzirdēto. Pozitīvi raugos uz to, ka starp speciālistiem ir vairākas personas no ārvalstīm, kas ļaus ne tikai raudzīties pagātnē, tagadnē un nākotnē Latvijas kontekstā, bet arī dzirdēt citu valstu pieredzi, klausīties un sadzirdēt to, kā citās valstīs tikuši galā ar kādām grūtībām, kā un kur raduši skaidrību par kādiem konkrētiem jautājumiem.