chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Espace actualités

Kurzy pro podnikatele i moderní lektoři ze severu Čech

09/02/2017
Langue: CS

Kurzů pro podnikatele je na trhu mnoho a není snadné vybrat ten nejkvalitnější. Je proto vždy lépe sáhnout po takovém, který má akreditaci ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Tu pořadatel kurzu dostává zejména na základě vymezení obsahu a rozsahu vzdělávání, formy a metody výuky, způsobu ověřování výsledků vzdělávání. „Vzhledem k tomu, že je v Česku vzdělávání živností volnou, nespadají neakreditované vzdělávací kurzy do gesce ministerstva, a proto není možné relevantně posoudit nabídku všech vzdělávacích programů na trhu. Volí-li zájemce neakreditovaný vzdělávací program, měl by především vycházet ze svého očekávání a potřeb, informovat se u vzdělávacího zařízení o konkrétním kurzu, jeho plánovaném průběhu, náplni, rozsahu, lektorech a tak dále a následně z nabídnutých možností zvolit vyhovující variantu, uvádí Jarmila Balážová, mluvčí ministerstva školství.

http://www.podnikatel.cz/clanky/jak-vybrat-kurz-zakladu-podnikani-a-je-v...

Již sedmým rokem má veřejnost z řad lektorů a vzdělávacích institucí možnost vyžívat výstupy projektu „Moderní lektor – vzdělávání dospělých moderně a efektivně“, jehož realizace probíhala před lety díky dotačnímu příspěvku v Ústeckém kraji. V sídle Okresní hospodářské komory v Mostě konalo informační setkání, které „oprášilo“ možnost bezplatného využívání katalogu a e-learningových kurzů.

O nové informace projevila zájem Okresní hospodářská komora v Mostě, která má vlastní Odbornou sekci vzdělávání a za pár dní organizuje velký veletrh vzdělávání.

Zástupkyně projektu informovala zejména o změně ve zjednodušeném přístupu k podpůrným e-kurzům pro lektory: Ty byly zcela volně zpřístupněny, bez nutnosti registrace, na vzdělávacím portálu partnera projektu, a to na adrese moodle.asista.cz.

https://www.krajskelisty.cz/ustecky-kraj/okres-most/15688-v-usteckem-kraji-maji-moderni-lektory-sedmym-rokem-zde-efektivnimu-vzdelavani-dospelych-pomahaji-elearningove-kurzy-jsou-pro-vsechny-zdarma.htm

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn