chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

 
 

Blog

EPALE fokus: Finanční gramotnost

23/05/2016
par Daniela Krtičková
Langue: CS
Document available also in: EN HR MT EL SK BG DE SL IT LT HU NL LV FI DA ET SV FR PL ES

Finanční gramotnost je soubor dovedností potřebných k správnému porozumění a interpretaci finančních informací, které nás směřují k správným rozhodnutím v oblasti financí. 

Jedná sa o důležitou dovednost, díky které mají lidé schopnost se správně rozhodnout ve věcech, které se týkají jejich osobních financí. Dobrá finanční gramotnost znamená, že lidé jsou schopni dělat lepší rozhodnutí, která se týkají jejich úspor na studium, důchod, případně výběr hypotéky na koupi bytu či domu.

Zjistěte více o finanční gramotnosti a též o tom, jak může být podporovaná a to od profesorky Annamarie Lusardi (link is external) – odbornice na finanční gramotnost.

 

Finanční gramotnst se netýká jen studentů - patří mezi základní dovednost, ketrá chybí i mnohým dospělým a je důležitá k dosažení individuálního finančního úspěchu. V týdnu od 23. do 27.května národní týmy EPALE spojí své síly, aby Vám přinesly zajímavé blogy, zprávy a další zajímavé materiály, které se týkají tohoto tématu. Vy se můžete již teď podívat na některé z již uveřejněných témat, které jsou zaměřené na finanční gramotnost.

 

Zde se můžete podívat na některé z uveřejněných příspěvků a užitečných zdrojů:

(v závorce je vždy označen jazyk, ve kterém je dokument zveřejněn)

 

Blogy

 

Zdroje

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Affichage 1 - 1 sur 1
  • Portrait de Aivars Lasmanis

    Kā radīt finanšu plūsmu?