chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Ressource

Víte, co je sophrolingvistika?

Langue: CS

Posté par Michaela Tužilová

S téměř neomezenými možnostmi cestování a pohybu obyvatel po celém světě bohužel narůstá i množství událostí, kdy jsme vystaveni ohrožení a nebezpečí nebo se jako svědci, účastníci i zasahující osoby ocitneme v krizové situaci (zdravotní potíže a úrazy, dopravní nehody, živelní či jiné mimořádné události). Komunikace v takové vypjaté chvíli jistě není pro nikoho jednoduchá a jejímu hladkému průběhu může výrazně pomoci předchozí trénink, ideálně nejen v rodném, ale i v některém cizím jazyce.

A to je právě sophrolingvistika – schopnost efektivně jednat a především stručně a výstižně komunikovat, např. se záchranáři, zdravotníky, policií, postiženými osobami v situacích, kdy jsme navíc vystaveni stresu a jednáme pod tlakem. Na takovou komunikaci je třeba být připraven, naučit se ji sám a učit ji i své děti a starší příbuzné či blízké, svěřence ve školách, zájmových a sportovních zařízeních, klubech seniorů apod.

Jak se v takové situaci zachovat a hlavně jak se na situace, které vyžadují rychlou reakci a urgentní řešení připravit, je zaměřen výukový program ERA – European Rescue Academy. Z dlouhodobé spolupráce hasičů a záchranářů různých zemí se v rámci této mezinárodní záchranářské akademie vyvinula metoda rychlého osvojení základních návyků a dovedností v různých jazycích za použití i netradičních komunikačních prostředků.

 

Více informací naleznete na: http://www.sdhzdar2.cz/priprava-na-krizove-situace-a-sophrolingvistika-p...

Další informace je možné získat na adrese tagen@email.cz.

Auteur(s) de la ressource: 
David Partl
Date de publication:
Lundi, 4 Janvier, 2016
Type de ressource: 
Articles
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email