chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Ressource

Edukacja dla "starzejącego się społeczeństwa"

Langue: PL

Posté par Michal LUZAK

Anna Książak-Gregorczyk i Bartłomiej Głuszak z Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego (FOSa) dzielą się swoimi przemyśleniami na temat edukacji osób dorosłych.

Auteur(s) de la ressource: 
Anna Książak-Gregorczyk, Bartłomiej Głuszak
Date de publication:
Mardi, 29 Décembre, 2015
Langue du document
Type de ressource: 
Autre
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Affichage 1 - 3 sur 3
  • Portrait de Katarzyna Stackiewicz

    Zainteresował mnie tutuł artykułu, ponieważ w swojej pracy licencjackiej poruszam problematykę zaktywizowania osób starszych. Pomimo tego, że nie odnosi on się bezpośrednio do mojej tematyki, ponieważ porusza raczej kwestię wyszkolenia osób dorosłych do pracy z seniorami, to jednak wydaje mi się, że w pewnien sposób będę mogła z niego skorzystać. Daje mi to inny punkt widzenia w końcowej fazie pisania pracy dyplomowej. Myślę, że właśnie czegoś takiego potrzebowałam. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

  • Portrait de Agata Chmielarz

    Bardzo ciekawy z perspektywny andragogicznej tekst. Omówiony został w szczególności problem kształcenia zawodowego oraz kształcenia w obszarze usług opiekuńczych w starzejącym się społeczeństwie. Dodatkowo autorzy opisali kilka interesujących projektów, wraz z ich problemami i szansami. W tekście została omówiona także specyfika edukacji dorosłych z uwzglednieniem panującej w Polsce sytuacji demograficznej, oraz kilka faktów dotyczących tej sytuacji. 

  • Portrait de Monika Włodarczyk

    Jako osoba, która odbywała swoje praktyki studenckie w dwóch Domach Pomocy Społecznej w Wielkopolsce, niestety byłam naocznym świadkiem tego, o czym Pani pisze w materiale. Niewykwalifikowani opiekunowie są bolączką tego typy instytucji. W związku z tym idea publikowania tego typu raportów jest bardzo chwalebna, ponieważ wydaje mi się, że wielu ludzi po prostu nie zdaje sobie sprawy, jak marnie czasami wygląda przygotowanie osoby do pełnienia funkcji opiekuna w placówkach opiekuńczych i jak nieustrukturalizowana jest droga kształcenia w tym kierunku. A odpowiedzialność na takim stanowisku jest niewątpliwie ogromna. Dziękuję zatem o opublikowanie tego tekstu, na pewno zapoznam się z całością raportu.