chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Ressource

EAEA country reports 2020

Langue: SK

Posté par Peter Maľa

European Association for the Education of Adults (EAEA) zverejnila správy o jednotlivých krajinách za rok 2020, ktoré ponúkajú pohľad občianskej spoločnosti na stav vzdelávania dospelých v Európe.

Pandemická kríza zmenila pracovné podmienky mnohých poskytovateľov vzdelávania dospelých v celej Európe a urýchlila digitálnu transformáciu v tejto oblasti. Kríza tiež upriamila pozornosť na naliehavé potreby súčasnosti: spravodlivý prístup ku kvalitnému vzdelaniu, posilnenie kritického myslenia, zdravotnej gramotnosti a sociálnej súdržnosti.

V rmnohých krajinách zostávajú znevýhodnené časti obyvateľstva v úzadí, najmä pokiaľ ide o základné a digitálne zručnosti. Zlepšenie prístupu a inklúzia si vyžadujú investície do digitálnej infraštruktúry, didaktických zručností vzdelávateľov dospelých v online prostredí i mimo neho, ako aj do zavedenia nových metód podpory a zapojenia učiacich sa. 

Správy o krajinách za rok 2020 vychádzajú z odpovedí 44 členov z 31 krajín a zobrazujú rozmanitosť skúseností v európskom sektore vzdelávania dospelých.

Auteur(s) de la ressource: 
European Association for the Education of Adults
Date de publication:
Mercredi, 30 Décembre, 2020
Langue du document
Type de ressource: 
Études et rapports
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email