chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Ressource

Exploring the impact of artificial intelligence on teaching and learning in higher education

Langue: CS
Document available also in: EN

Posté par Monika Smekalová

Zkoumání dopadu umělé inteligence na výuku a učení ve vysokoškolském vzdělávání

Když jsem si uvědomil, že technologie, výpočetní kapacity, inteligentní stroje a umělá inteligence obecně se staly významnou a nevyhnutelnou součástí výuky a učení v moderní době, napadlo mě, že o tomto novém fenoménu vím tak málo. Zvláštní byla skutečnost, že jsem hodně používal a spoléhal na umělou inteligenci, aniž bych si to vůbec uvědomoval. Když jsem si to uvědomil, chtěl jsem se dozvědět více o samotném fenoménu, jeho výhodách a nevýhodách, dopadu a všech možností, které ve vzdělávání nabízí. Jeden z prvních článků, se kterými jsem se setkal, je přesně ten, který zde doporučuji - Zkoumání dopadů umělé inteligence na výuku a učení na vysokých školách, napsali Stefan A. D. Popenici a Sharon Kerr.

Jak je uvedeno v abstraktu, příspěvek zkoumá ''fenomény vzniku používání umělé inteligence ve výuce a učení ve vysokoškolském vzdělávání'' a ''vzdělávací důsledky vznikajících technologií na způsob, jakým se studenti učí a jak instituce učí a vyvíjejí se". Zkoumá „nedávný technologický pokrok a rostoucí rychlost přijímání nových technologií do vysokoškolského vzdělávání s cílem předpovědět budoucí povahu vysokoškolského vzdělávání ve světě, kde je umělá inteligence součástí struktury našich univerzit“. Nakonec stanoví „některé výzvy pro instituce vysokoškolského vzdělávání a učení studentů při přijímání těchto technologií pro výuku, učení, podporu studentů a správu a zkoumá další směry výzkumu“. 

Posted by Ivana Aleksić

Auteur(s) de la ressource: 
Stefan A. D. Popenici and Sharon Kerr
ISBN: 
Artificial intelligence, learning, teaching
Date de publication:
Samedi, 21 Novembre, 2020
Type de ressource: 
Articles
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email