chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Ressource

Upowszechnienie podręcznika szkoleniowego:„Rozwój kompetencji edukatorów osób dorosłych. Podręcznik szkoleniowy przeznaczony do pracy samodzielnej i grupowej”

Langue: PL

Posté par Magda Hojnor

Jako lider projektu „Poszerzanie i rozwój kompetencji edukatorów osób dorosłych” Fundacja Innowacja i Wiedza rozpowszechnia i zaprasza edukatorów osób dorosłych do zapoznania się i bezpłatnego korzystania z podręcznika szkoleniowego:„Rozwój kompetencji edukatorów osób dorosłych. Podręcznik szkoleniowy przeznaczony do pracy samodzielnej i grupowej”.

Podręcznik jest innowacyjnym narzędziem, którego celem jest wsparcie edukatorów w podnoszeniu i doskonaleniu kompetencji niezbędnych w ich codziennej pracy, zwłaszcza z klientami o niskich kwalifikacjach i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Nad treścią i jakością publikacji pracowali eksperci międzynarodowego partnerstwa z trzech krajów: Anglii, Polski i Włoch.

Podręcznik składa się z 5 modułów tematycznych, a każdy z nich zawiera opis poszczególnych kompetencji, ich znaczenia w pracy edukatora oraz ćwiczeń edukacyjnych i narzędzi diagnostycznych. Treści zawarte w podręczniku są przygotowane w taki sposób, aby edukatorzy mogli samodzielnie nabywać wiedzę i kompetencje, o ile nie mają możliwości udziału w szkoleniach grupowych. Jednocześnie każdy moduł posiada szczegółowy program szkolenia w formie sylabusa, który można wykorzystać do pracy w grupach warsztatowych.

Moduły tematyczne zawarte w ramach podręcznika:

  • Umiejętności komunikacyjne w pracy edukatora osób dorosłych.
  • Budowanie relacji z klientem w pracy edukatora osób dorosłych.
  • Diagnozowanie i praca nad przekonaniami ograniczającymi klienta.
  • Diagnozowanie potrzeb edukacyjnych i tworzenie ścieżki edukacyjnej klienta.
  • Rynek usług edukacyjnych w Polsce.

Podręcznik dostępny jest na stronach:

www.fiiw.pl wersja polska i angielska

www.kuratorium.waw.pl wersja polska i angielska

Sysco Business Skills AcademyResearch Projects wersja angielska

Centro Sviluppo Creativo Danilo DolciEDEC  wersja włoska

Zapraszamy do zapoznania się i szerokiego, bezpłatnego korzystania z publikacji, którą można pobrać tutaj: https://epale.ec.europa.eu/pl/resource-centre/content/upowszechnienie-podrecznika-szkoleniowegorozwoj-kompetencji-edukatorow-osob

Zespól Fundacji

www.fiiw.pl

https://www.facebook.com/fundacjainnowacjaiwiedza

Auteur(s) de la ressource: 
Magda Hojnor
Date de publication:
Mercredi, 7 Octobre, 2020
Langue du document
Type de ressource: 
Autre
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email