chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Ressource

Vzdelávanie dospelých v minulosti a dnes – zborník z medzinárodnej konferencie

Langue: SK

Posté par Peter Maľa

Zborník je výstupom z medzinárodnej konferencie „Stát a vzdělávání dospělých“ usporiadanej dňa 7. februára 2019 v Prahe pri príležitosti 100. výročia prijatia zákona č. 67/1919 Sb. O organizaci lidových kursů občanské výchovy.

Zborník obsahuje odborné texty o histórii a súčasnom stave občianskeho vzdelávania v Českej a Slovenskej republike (občianske vzdelávanie a vzdelávanie žien v Československej republike, občianske vzdelávanie v medzivojnovom období, analýza súčasného stavu v občianskom vzdelávaní dospelých), o občianskom vzdelávaní vo vybranom regióne (Horná Nitra), o úlohe vybranej inštitúcie pri rozvoji občianskeho vzdelávania (Národné osvetové centrum), o občianskom a záujmovom vzdelávaní v kultúre, o vzdelávaní v age managemente ako súčasti občianskeho vzdelávania a ďalšie témy.

Zborník ponúka na voľné stiahnutie Národné osvetové centrum na svojej webovej stránke.

Auteur(s) de la ressource: 
PhDr. Bohumír Fiala; PhDr. Veronika Vasilová, PhD.
ISBN: 
978-80-7121-360-4
Date de publication:
Dimanche, 14 Juillet, 2019
Type de ressource: 
Études et rapports
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email