chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Ressource

Sustainable development in the European Union - Monitoring report on progress towards the SDGs in an EU context

Langue: SK

Posté par Peter Maľa

Trvalo udržateľný rozvoj v Európskej únii - Monitorovacia správa o pokroku pri dosahovaní cieľov trvalo udržateľného rozvoja v kontexte EÚ - vydanie 2020 je štvrtou pravidelnou správou Eurostatu, ktorá monitoruje pokrok v dosahovaní cieľov trvalo udržateľného rozvoja v EÚ vrátane cieľov vo vzdelávaní. Publikácia poskytuje štatistickú prezentáciu trendov týkajúcich sa cieľov trvalo udržateľného rozvoja v EÚ za posledných päť rokov a ak sú k dispozícii dostatočné údaje, aj za posledných 15 rokov.

Publikácia obsahuje 18 kapitol. Prvých 17 kapitol je venovaných pokroku v dosahovaní jednotlivých cieľov a posledná kapitola sa venuje každému členskému štátu a jeho pokrokom v dosahovaní cieľov trvalo udržateľného rozvoja. Na vzdelávanie ako samostatný cieľ sa zameriava 4. kapitola s názvom Kvalitné vzdelávanie. Keďže je vzdelávanie považované aj za nástroj dosahovania iných cieľov trvalo udržateľného rozvoja, je obsiahnuté napríklad aj v kapitolách č. 5 – Rodová rovnosť, č. 8. - Dôstojná práca a ekonomický rast a č. - 10. Zníženie nerovností.

Auteur(s) de la ressource: 
Eurostat
ISBN: 
ISBN 978-92-76-17443-1
Date de publication:
Mardi, 7 Juillet, 2020
Langue du document
Type de ressource: 
Études et rapports
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email