chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Espace actualités

Vebinārs par humoru kā mācību metodi un iesildītājiem jeb "enerdžaizeriem"

14/04/2020
par Sanda ROZE
Langue: LV
humors

Jau 27. aprīlī plkst. 11.00 aicinām uz jaunāko EPALE vebināru ""Nopietni!?" - humors kā metode mācību procesā".

Vebināra laikā uzzināsiet:

 • humora teorijas un kā tās var noderēt praksē;
 • kāpēc ir vērts izmantot humoru mācību procesā;
 • praktiskus padomus, kā iekļaut humoru savā darbā;
 • kas ir „uzlādētāji” jeb „enerdžaizeri”, kādi ir to veidi, vai un kad tos izmantot darbā ar grupām;
 • vai uzlādētāji strādā arī tiešsaistes vidē.

Kā parasti, vebināra laikā varēs uzdot aktuālos jautājumus.

Valters Melderis

 

 

Vebināru vadīs pieredzējis mācību vadītājs Valters Melderis.

 

 

Mācību procesus dažādos kontekstos – gan zaļā zālē kalna virsotnē, gan dažāda izmēra iekštelpās – vadu jau kopš 2010. gada, un laika gaitā iemantoju statusu kā „tas, kuram patīk vadīt enerdžaizerus”. Tāpat arī mācību un izaugsmes programmu dalībnieki un kolēģi ir nereti piezīmējuši, ka humors ir viena no manām stiprajām pusēm, esot grupas priekšā. Tāpēc jauši nejauši sanāca tikt ierautam projektā „Humor ME!”, kurā kopā ar kolēģiem no Eiropas pavadījām gadu, pētot un spriežot, vai un kā iespējams humoru mācību procesā ieviest apzināti, vai humoram ir nozīme mācību procesā, vai mācības ir jābeidz pēc pirmā vai otrā neveiksmīgi pateiktā joka... 

Ar atziņām un rastajām atbildēm par šo tēmu labprāt padalīšos vebināra laikā, kā arī mēģināšu sniegt ieskatu iesildītāju jeb enerdžaizeru pasaulē – kurš ir pasaulē labākais enerdžaizeris, ko darīt, ja dalībniekiem sākas nervu lēkme, jau tikai pieminot šo „vārdā-nesaucamo-aktivitāti” un kā (un vai) tos labāk iekļaut jūsu vadītajos mācību procesos.

 

Vebinārs tiešsaistē un ierakstā būs skatāms EPALE Facebook lapā un Youtube.

Plašāka informācija par humoru kā mācību metodi.

Šī ir vienreizēja iespēja uzzināt par šo unikālo mācību metodi un apgūt neformālās izglītības "odziņu" - iesildītājus!


Vebinārs ""Nopietni!?" - humors kā metode mācību procesā" notiks Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Affichage 1 - 10 sur 14
 • Portrait de Dace Diāna Bērziņa
  Vebinārs par humoru kā mācību metodi.
  Paldies par šo vebināru! Es varu tikai piekrist, ka humoram ir jābūt daļai no mācībām. Tas ļauj saglabāt mieru kā lekcijās studentiem, tā auditorijas priekšā docētājiem. Humors ir kā saule ledus gabalam - tas mūs izkausē un padara daudz priecīgākus. Lai vadītā stunda vai lekcija būtu izdevusies, humoram ir jābūt, tomēr tam ir jābūt tādam, kas nav uz kādu vērsts vai arī, lai nav pārprotams, tāds, kas otru neaizskar. Humoram ir jābūt vieglam ar vieglu smieklu un atslābuma piesitienu!
 • Portrait de Biruta Mažrima
  Humors kā mācību metode. Humors spēj glābt jebkuru situāciju. Piekrītu, ka arī mācību procesā humoram ir liela nozīme, jo, ja man pasniedzējs ar "akmens seju" nolasīs lekciju, visticamāk, ka pēc stundas neko neatcerēšos, bet, kad ir pasniedzēji, kuri prot visu izstāstīt caur dzīves pieredzi, reāliem piemēriem un vēl pajokot, pastāstīt kādus atgadījumus saistībā ar tēmu, tad to informāciju es, ļoti iespējams, ka atcerēšos vēl pēc gada un diviem. Man ir reāls piemērs, kad pirmajā kursā, filozofijas pamatos, pasniedzēja spēja visu izstāstīt caur savu dzīvi, caur saviem reāliem piemēriem un vēl ar humoristiskiem atgadījumiem. To atceros vēl arvien. Žēl, ka reti kuri pasniedzēji tā spēj atstāt iespaidu uz tik ilgu laiku. 
 • Portrait de Laura Allere
  Manuprāt, humors ir ļoti svarīgs, tas veicina arī labākus mācību rezultātus. Bieži saskaramies ar mācību stundā, kuras ir neinteresantas un kurās mēs neko nedzirdam un nespējam koncentrēties, tikai gaidām lekcijas beigas ar vēlmi - kaut mācību stunda beidzot beigtos. Manuprāt, ja šāda tipa stundās iekļautu nedaudz humora, jauniešiem būtu daudz vieglāk uztvert mācību saturu un pievērsties mācību stundās nepieciešamajam. Humors ne tikai palīdz uzjautrināt klasi, bet arī novērst viņu domas no citām lietām un pievērsties mācībām.
 • Portrait de Sigita Kusiņa
  Paldies par noderīgu un interesantu vebināru! Manuprāt, humoram piemīt liels spēks. Pēc savas personīgās pieredzes varu spriest, ka humors man ir diezgan daudz palīdzējis dažādās situācijās. Piemēram, situācijā, kad apkārt valda diezgan saspīlēta gaisotne, cilvēki nespēj viens ar otru sarunāties, jo nav iepriekš pazīstami, tad tikai humors ir tas, kas spēj vienot un atraisīt cilvēku savstarpējo komunikāciju. 
  Arī studiju procesā es ar prieku un iedvesmu eju uz lekcijām, kur pasniedzējs spēj kvalitatīvi pajokot. Sniegtā informācija man paliek atmiņā, kā arī vieglāk, to spēju uztvert, jo informācijas "pasniegšanas" veids ir interesants un piesaistošs. Ar humora palīdzību ir vieglāk izprast sarežģītas lietas.
  Manuprāt, humors var palielināt darba produktivitāti, jo apkārtējā darba vide ir pozitīva un labvēlīga. Piemēram, darba vietā, kur darbinieki savā starpā joko un sniedz citiem pozitīvu enerģiju.

 • Portrait de Agnese Ozoliņa
  Humors ir ļoti svarīgs ikviena cilvēka dzīvē. Ir jāmāk pasmieties arī par sevi un savām neveiksmēm, jo citādāk var ieslīgt dziļās un negatīvās pārdomās par to, kāpēc nekas nenotiek tā, kā plānots. 
  Nesen noskatījos filmu, kur universitātes pasniedzēja lekcijās visi garlaikojās un pat gulēja. Kāda cita pasniedzēja viņam ieteica pievienot veselīgu humora devu savam stāstījumam, un, protams, studenti klausījās viņā ar daudz lielāku interesi, joki un smiekli tos atmodināja.
  No savas personīgās pieredzes varu teikt, ka bērniem un studentiem daudz labāk patīk klausīties lekcijas pie pasniedzējiem un skolotājiem, kuri kvalitatīvi joko, jūt, kad var parunāt mazāk nopietni, kad atkal jāpaliek nopietnam. Ja humors ir tava dzīves sastāvdaļa, tad noteikti jāatceras par šīm robežām, jo tās pārkāpjot, joki var nešķist smieklīgi, studenti vai skolēni var neuztvert nopietni skolotāju vai pasniedzēju. 
  Tomēr humoram viennozīmīgi jābūt ikvienā profesijā, jo, manuprāt, bez humora cilvēce kā tāda jau sen būtu sabrukusi, jo mūsu dzīvēs ir tik bezgala daudz problēmu un sliktu notikumu.
  Tomēr, mācoties LU Pedagoģijas fakultātē, varu apgalvot, ka jaunie skolotāji būs ar pietiekami labu humora izjūtu un savu īpašo odziņu.

 • Portrait de Santa Vilmane
  Paldies par vebināru!  Pilnīgi piekrītu, ka humoram ir jābūt  daļai no mācībām. Tā ir daudz vieglāk uztvert sarežģītu informāciju un daudz vieglāk paturēt to atmiņā. Semināra laikā ieguvu labus padomus, kā humoru iespējams izmantot praksē. Protams, šādas iemaņas ir jātrennē, jo katrai auditorijai var būt savi priekšnosacījumi par to, kas ir humors un kurā vietā un veidā to pielietot.
 • Portrait de Juta Buklovska
  Ļoti noderīgs vebinārs, paldies!
  Dzīve bez humora ir diezgan vienmuļa un garlaicīga, tāpat kā lekcijas, vai mācību stundas, īpaši tad, ja jāmācās kaut kas, kas nav īpaši saistošs. No savas pieredzes varu piekrist faktam, ka atmiņas procesi tik tiešām darbojas labāk, ja skolotājs/lektors ir jautrs, tāpat, man personīgi ļoti patika stāstītais par to, ka ja skolotājs ir jautrs un izmanto humoru, tad skolēniem skolotājs labāk patīk, līdz ar to, pats mācību process noris krietni labāk. Ja skolēnam nepatiks skolotājs, visticamāk arī mācību priekšmets nepadosies, un būs problēmas. Un, tomēr, pirms izmantot humoru mācību procesā, jāizprot, par ko jokot, un, par ko labāk paklusēt. Tāpat, jāsaprot, ka dažādi cilvēki vienu un to pašu joku var uztvert dažādi. Kāds pasmiesies, kāds sadusmosies, bet kāds var pat apvainoties. 
 • Portrait de Marika Terescenko
  Vebinārs par humoru kā mācību metodi un iesildītājiem jeb "enerdžaizeriem".
  Paldies par vebināru. 
  Humors ir svarīga mana ikdienas sastāvdaļa, jo tas palīdz dzīvi uztvert vieglāk un nepiespiestāk. Ar humoru arī ir ļoti viegli iesākt sarunu vai diskusiju, kas svarīgi, ja vēlies iegūt jaunus kontaktus. Manuprāt, arī ir svarīgi saprast atšķirību starp veselīgo humoru un ļauno humoru, jo veselīgais humors ir cilvēku piesaistošs un sevis pilnveidojošs, bet ļaunais humors ir agresīvs vai arī sevis noniecinošs, kā jau teica Valters. 
  Man kā skolotājai, kurai nepārtraukti notiek saziņa ar cilvēkiem ir būtiski saglabāt vēsu mieru un pārliecību, ir jāprot sevi kritiski novērtēt, un pasmieties par savām nepilnībām, jo tad arī citu cilvēku viedokli ir vieglāk uztvert un neņemt to dziļi pie sirds. 
  Svarīgi ir arī zināt par kurām tēmām nejoko un ar kuriem cilvēkiem nejoko, jo, piemēram, ir cilvēki, kas konkrēto humora veidu nesaprot, kā piemēram, ļauno humoru, vai satīru, vai vārdu spēles humoru, jo cilvēkiem tas var likties aizskarošs... 

 • Portrait de Kate Klavina
  Redzēju daļu no vebināra, prieks, ka tādi notiek. 
  Noteikti piekrītu, ka humoram ir jābūt kā mācību sastāvdaļai. Semināra laikā ieguvu labus padomus, kā humoru izmantot praksē. Domāju ka šajā drūmajā laikā humors ir tas, kas mūsos saglabā kaut nelielu daļiņu prieka, iekļaujot to savā mācību procesā, iepriecinam arī skolēnus. 

  Liels paldies par vebināru, tiešām ļoti noderīgi. Prieks ka ir cilvēki kas dalās ar savām zināšanām un pieredzi. 
 • Portrait de Monta Brīniņa
  Ļoti laba tēma. Domāju, ka humoristiska pieeja ir vajadzīga jebkurā nozarē un īpaši šādos apstākļos ir jāprot atrast veidus, kā uztvert visu mazliet vieglāk. Noteikti to var arī iesaistīt mācību procesā un tādā veidā padarīt interesantāku tēmu apguvi gan jauniešiem un bērniem, gan pašiem pedagogiem.