Aller au contenu principal
Blog
Blog

Õpetajast koolitajaks?

Minu jaoks on veel keeruline defineerida, kes see koolitaja on, aga ma usun, et koolitaja on suure ja põhjatu seljakotiga võlur!

Eesti keele seletav sõnaraamat räägib:

Õpetaja = inimene, kelle töö on õpetada; koolis lapsi õpetav isik; pedagoogilise eriharidusega koolieelse lasteasutuse töötaja; see, kes teadmisi jagab ja õpetust annab; autoriteet, eeskujunäitaja. 

Koolitaja = ?

Koolitaja tunneb edutunnet. Foto on illustratiivne. 

Juba väikesest peale teadsin ma öelda, et kui ma suureks saan, siis saab minust õpetaja. Ühel hetkel sain ma aru, et minust koolis lapsi õpetavat isikut ei saa ja otsustasin tegeleda täiskasvanutega. Kui alustasin õppimist erialal eesti keel kui teine keel ja eesti kultuur sai minust ka esimest korda täiskasvanute eesti keele kui võõrkeele õpetaja ning algas minu tähesära. Olen alati kõigile uhkusega öelnud, et ma olen õpetaja ja just eesti keele kui võõrkeele õpetaja. 

Keeleõppe koordinaatorina hakkasin veelgi rohkem süüvima keelekursusesse kui protsessi. Olin juba ennegi koostanud õppekavasid ja õppematerjale ning aru saanud, et iga õpetatav grupp on erinev, kuid tundsin, et soovin end selles valdkonnas veelgi rohkem arendada. Selle tõttu alustasin teed täiskasvanute koolitaja väljaõppes. Tunnen nüüd paremini täiskasvanuõppe põhiprintsiipe, mõistan koolituse kavandamise olulistust, sain tuttavaks põnevate koolitusvahendite ja meetoditega ning kohtusin teiste toredate koolitajatega, kellega kogemusi jagada. 

Väljaõppe käigus hakkasin esimest korda üldse mõtlema, kas täiskasvanute õpetaja võib ja saab end nimetada koolitajaks, sest ma ei olnud enne kunagi mõelnud endast kui koolitajast. Minu jaoks on veel keeruline defineerida, kes see koolitaja on, aga ma usun, et koolitaja on suure ja põhjatu seljakotiga võlur!

Ühel koolituspäeval oli ülesanne kirjeldada aastaaegade kaudu seda, kuidas ma end koolitajana tunnen või, kus aastaajas ma praegu koolitajana olen. Ütlesin siis, et olen talves, kuna minu õpilaste kiitused paitavad mind hellalt nagu pehmed langevad lumehelbed.

Koolitaja tunneb ka edutunnet!

Login (2)

Users have already commented on this article

Connectez-vous ou Inscrivez-vous pour commenter.

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Dernières discussions

Discussion EPALE : les compétences numériques comme moyen d'accéder aux opportunités de formation tout au long de la vie

Dans le cadre de notre focus sur les compétences numériques comme moyen d'accéder aux opportunités de formation, EPALE organise une discussion en ligne le 27 mai 2020.

Plus