chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Espace actualités

Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā publiski prezentēts jauns aprīkojums un pakalpojumi

14/12/2019
Langue: LV

29. novembrī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā) notika centra jaunākā tehnoloģiskā aprīkojuma – interaktīvā paklāja un digitālās mājturības komplekta – prezentācijas pasākums. Šīs iekārtas tika iegādātas par Daugavpils pilsētas domes dāvinātajiem līdzekļiem, kurus pašvaldība pērn izcīnīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajā konkursā “Ģimenēm draudzīgākā pašvaldība” republikas pilsētu grupā.

Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra jaunā aprīkojuma prezentācijas pasākums pulcēja lielus un mazus centra lietotājus – gan dažāda vecuma individuālus interesentus, gan ģimenes ar bērniem, kā arī dažādu pašvaldības iestāžu pārstāvjus. Savā svinīgajā uzrunā bibliotēkas vadītāja Jeļena Šapkova pastāstīja par centra darbības rādītājiem pirmo deviņu mēnešu laikā kopš atvēršanas 26. februārī, kā arī ieskicēja nākotnes attīstības perspektīvas, kuras centram paver jauniegādātais aprīkojums – interaktīvais paklājs un digitālās mājturības komplekts. Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis uzsvēra, ka centrs ir kļuvis par vienu no iedzīvotāju, it sevišķi ģimeņu, iemīļotākajām brīvā laika pavadīšanas vietām un pauda cerību, ka tas turpinās augt un attīstīties, kā arī piesaistīs vēl vairāk apmeklētāju. Daugavpils daudzbērnu ģimeņu biedrība “Lielas ģimenes” dāvināja centram vecāku un bērnu kopīgi veidotu mākslas darbu centra interjera papildināšanai. Savukārt Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta Stratēģiskās plānošanas un starptautisko sakaru nodaļas vadītāja Olga Tolmačova pasniedza vēl vienu lielisku dāvanu – japāņu rotaļlietas kendama, kas bagātinās centrā pieejamo spēļu klāstu.

Pasākuma turpinājumā klātesošie izmēģināja centra jauno aprīkojumu. Uz interaktīvā paklāja aizritēja aizraujoša futbola spēle, kam sekoja pastaiga pa rudens lapu klātu parka celiņu, rotaļas ar krāsainām zivtiņām, lidojošu putnu ķeršanas spēle un citas jautras aktivitātes. Interaktīvais paklājs ar vairākiem simtiem sensoro spēļu, kas attīsta veiklību, atmiņu, uztveri un domāšanu, arī turpmāk ir brīvi pieejams ikvienam centra apmeklētājam bez iepriekšējas pieteikšanās.   

Lielu interesi pasākuma apmeklētājos raisīja arī digitālās mājturības komplekts, kuru veido vektorapstrādes datorprogramma, termoprese un ploterēšanas iekārta. Bērni un pieaugušie vēroja, kā notiek attēla un teksta pārnese no datora uz auduma, un arī paši mēģināja apdrukāt dažādus priekšmetus – zeķes, lentītes, grāmatzīmes. Šīs iekārtas turpmāk tiks izmantotas nodarbību ciklā “Digitālā mājturība”, kam tuvākajā laikā tiks izziņota dalībnieku uzņemšana. Nodarbības paredzētas bērniem un jauniešiem vecumā 12+, kā arī pieaugušajiem interesentiem, kuri vēlas apgūt dizaina veidošanu grafikas apstrādes programmā un auduma apdrukas tehnoloģiju izmantošanu.

Latgales Centrālā bibliotēka pateicas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un Daugavpils pilsētas domei par iespēju iegādāties šīs iekārtas, tādējādi pilnveidojot Ģimenes digitālo aktivitāšu centra pakalpojumus Daugavpils ģimenēm ar bērniem un veidot centru par vēl draudzīgāku vietu lielām un mazām ģimenēm un citiem interesentiem.

 

Avots: daugavpils.lv.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Affichage 1 - 2 sur 2
 • Portrait de Vivita Ošiņa
  Saistošs un interesants raksts man personīgi. 
  Manuprāt, ļoti labi ieguldīti izcīnītie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajā konkursā gūtie līdzekļi. 
  Mani uzrunāja digitālās mājturības komplekts. Ir interese to aplūkot, jo pašai tuva ir mājturība un rokdarbi. Pēc savas 2.kvalifikācijas esmu mājturības un tehnoloģiju, mājsaimniecības skolotāja.
  Skaidri redzams, ka projekts būs ilgspējīgs, jo tiek veidots nodarbību cikls "Digitālā mājturība", kas piesaistīs vairāk apmeklētājus. Pozitīvi ir tas, ka šīs aktivitātes var apmeklēt dažāda vecuma cilvēki. Līdz ar to, ir laba vieta, kur pavadīt izglītojoši ģimenei kopīgi brīvo laiku.
 • Portrait de Ināra Skrodele
  Ļoti interesantas spēles un ierīces tika iegūtas šī projekta rezultātā. Ir labi, ka ģimenēm rodas jaunas iespējas, kā kopā saturīgi pavadīt brīvo laiku. Arī tas, ka pasākums notiek bibliotēkā, ir vērtīgi, jo tā ir iespēja vēl papildus iepazīt bibliotēkas galveno piedāvājumu - grāmatas. Un tā, apvienojot interesi par digitālām izklaidēm un mācībām, papildus var radīt interesi par kādu grāmatu. Tas, nenoliedzami ir svarīgi, jo bibliotēkām arvien grūtāk ir piesaistīt jaunus lasītājus, ieinteresēt bērnus un pieaugušos pievērsties lasīšanai. Kādam varbūt pat ir neērti iet uz bibliotēku pēc grāmatas, jo lasīt grāmatu vairs nav interesanti, pat kādam ir aizmirsies, kā bibliotēkā var paņemt grāmatu. Šī ir lieliska iespēja, kā gudri ievilināt ģimenes bibliotēkā.  Tomēr gribas aicināt ģimenes, neaizmirst par kopā pavadāmo laiku arī bez digitālām ierīcēm un izklaidēm, iet dabā, nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, doties dabas sakopšanas talkās, vai apceļot Latviju, iepazīstot arvien jaunas vietas. Tas viss gan bagātinās bērnu zināšanas par dzimto zemi, gan uzlabos savstarpējās attiecības ģimenē, gan stiprinās veselību.