chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

 
 

Ressource

Pārskats "Iedzīvotāju iesaistes piemēri Latvijas pašvaldībās"

Langue: LV

Posté par Aldis Lazda

Lai apzinātu biežāk izmantotos iedzīvotāju iesaistes veidus Latvijas pašvaldībās, ko pašvaldība un/vai iedzīvotāji ir uzskatījuši par veiksmīgiem, kā arī lai veicinātu šo labo piemēru popularitāti Latvijā un ārpus tās, domnīca PROVIDUS ir izstrādājusi pārskatu par iedzīvotāju iesaistes piemēriem Latvijas pašvaldībās.

Pārskats izstrādāts un veiksmīgi iedzīvotāju iesaistes piemēri meklēti, uzrunājot pašvaldības, pilsētu vadītājus, izmantojot Latvijas Pašvaldību savienības datubāzi, atkārtoti publicējot uzsaukumus sociālajos plašsaziņas līdzekļos. Veiksmīgu piemēru apzināšana notika, arī aptaujājot reģionālos nevalstisko organizāciju centrus, veicot kvalitatīvas intervijas ar pašvaldību pārstāvjiem (NVO, pašvaldību darbiniekiem, aktīvistiem). Tāpat iedzīvotāju iesaistes piemēru apraksti balstīti uz informāciju, kas ir iegūta pašvaldībās, publicēta plašsaziņas līdzekļos, sociālajos plašsaziņas līdzekļos, kā arī iegūta intervijās.

Ārpus pārskata ir informācija par Rīgas pašvaldībā īstenotajiem piemēriem (nesalīdzināmā mēroga dēļ citi iedzīvotāju iesaistes piemēri netika apzināti, atstājot to atsevišķam pētījumam), projektu konkursi (apzinot pašvaldības par iedzīvotāju iesaistes praksi, pašvaldības visbiežāk minēja projektu konkursus, līdzfinansējumu novadu biedrībām, neformālām iedzīvotāju grupām), kā arī publiskās apspriešanas par detālplānojumiem, teritorijas plānojumu, būvniecības iecerēm, koku ciršanu (kā likumā noteiktas darbības) netika iekļautas pārskatā, ja vien iedzīvotāju iesaistei nebija piešķirta īpaša loma. 

 

 Projekts veikts ar Vācijas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu "Engaging municipalities: introducing best practices of civic involvement in decision-making" īstenošanai. 

Avots: providus.lv.

Auteur(s) de la ressource: 
Domnīca Providus
Date de publication:
Vendredi, 25 Octobre, 2019
Langue du document
Type de ressource: 
Étude de cas
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn