European Commission logo
Créer un compte
Possibilité de sélectionner plusieurs mots avec une virgule de séparation

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Actualités

Kaip išlipti iš dėžutės?

Profile picture for user rentukas.
Renata JANKEVICIENE
Community Hero (Gold Member).
Ateitis

Vyresnės kartos moterys, užauginę ir išleidę į gyvenimą savo vaikus, dažnai patiria tuščio lizdo sindromą. Vienos sutiktos penkiasdešimtmetės paklausiau: „Kaip sekasi jūsų dukrai?“. Žinojau, kad mergina kūrybiška, išradinga, komunikabili, puikiai gebanti palaikyti socialinius ryšius, tad atsakymas nenustebino: „Dukrai tai gerai, o štai aš tik šiais metais pradedu ramiau jaustis“. Pasvarstykime, kas šioje tipiškoje situacijoje, kai vaikai išvyksta studijuoti, o mamos ima jausti emocinę tuštumą, gali padėti  joms „išlipti iš dėžutės“. <!--break--> Daugelis psichologų teigia, kad tuščio lizdo sindromą patiriančioms šeimoms būtina naujai pažvelgti į moters ir vyro santykius šeimoje, tačiau tegul šiuos patarimus ir dalija psichologai, o mes pagalvokime, kaip penkiasdešimtmetės moterys gali realizuoti save įsitraukę į suaugusiųjų švietimo veiklas.

     

Diskusija_0
                    

Būtent apie tai diskutavo rugsėjo 5–8 d. Kuresarės gimnazijoje vykusio „Erasmus+“ KA2 projekto „MOVE-ON!“ partneriai, atvykę į Estiją iš Lietuvos, Lenkijos, Vengrijos ir Portugalijos. Šio projekto tikslinė grupė – bedarbės ar žemos kvalifikacijos moterys nuo penkiasdešimties metų bei andragogai, dirbantys su šia tiksline grupe. Rengdami projektą numatėme, kad tikslinėms grupėms bus skirti mokymai „Kas aš esu?“ ir „Kuo aš noriu tapti?“. Estijoje vykusio partnerių susitikimo metu buvo aptarta, kas lėmė jau įvykusių mokymų sėkmę (plačiau apie tai esame rašę straipsnyje „Ar galima išmokyti žmones spindėti?“ (https://epale.ec.europa.eu/lt/content/ar-galima-ismokyti-zmones-spindeti) bei daug dėmesio skirta pasirengimui vasario mėnesį Lenkijoje vyksiantiems mokymams, kuriose dalyvaus po penkis atstovus iš kiekvienos šalies.

Dezute

Diskusijų objektu tapo metodikos, skatinančios moterų socialinę įtrauktį, aptarimas, motyvacijos sužadinimas bei kūrybiškumo atskleidimas siūlant įvairias meno veiklas bei integruojant jas su anglų kalbos mokymu. Siekiant penkiasdešimtmetėms įrodyti, kad išgyventi tuščio lizdo sindromą gali padėti įkvepiantys pavyzdžiai, buvo nutarta į mokymus pakviesti savo amžiaus viduryje naują profesinę veiklą pasirinkusias ir ją sėkmingai vykdančias moteris, Senjorų mentorystės programos dalyves, kurios baigę aktyvią profesinę veiklą pasirinko naują veiklos sritį ir padeda pradinukams išmokytis skaityti ir skaičiuoti, bei surasti kitų įkvepiančių pavyzdžių.

Ypatingas dėmesys projekte skiriamas menui. Moterys rašo savo sėkmės istorijas ir pasirinkdamos įvairias meno technikas jas apipavidalina. Susitikimo metu Estijos moterų sėkmės istorijos buvo perduotos projekto koordinatoriui Albano Vasconcelos.

Sekmes_istorijos

Besiruošdami mokymams Gdanske kiekvienos šalies andargogai pasirinko skirtingas meno sritis (istorijų kūrimą, fotografiją, meno terapiją ir kt.), būtent šiose srityse išbandyti save jie kvies penkiasdešimtmetes mokymų, kurie vyks Gdanske, metu. Mintimis, ar pasisekė projekto andragogams padėti tikslinės grupės moterims  „praverti dėžutę“ ir pamatyti naujas gyvenimo spalvas, pasidalinsime po susitikimo Lenkijoje.

„Erasmus+“ KA2 programos projektas „MOVE-ON!“ (Nr. 2018-1-PT01-KA204-047314), finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Renata Jankevičienė. Nuo 2012 m. dirba Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja, rengia ir koordinuoja vietos, regiono, nacionalinius ir tarptautinius projektus, skirtus suaugusiųjų švietimui. Šiuo metu yra „Erasmus+“ KA2 projektų „MOVE-ON!“ ir „OUR DIGI SPACE“ koordinatorė Lietuvoje, „Erasmus+“ KA3 projekto  „MOV-UP!“ ir „Erasmus+“ KA2 projekto „Prosocialinės vertybės“ ekspertė.  Publikuoja straipsnius regioninėje, nacionalinėje bei tarptautinėje žiniasklaidoje. Nuo 2019 m. yra Europos suaugusiųjų elektroninės mokymosi platformos „Epale“ ekspertė.

Login (0)

Vous souhaitez écrire un article?

N'hésitez pas à le faire!

Cliquez sur le lien ci-dessous et publiez un nouvel article!

Dernières discussions

Profile picture for user Agence Erasmus Plus France Education Formation.
Agence Erasmus + France Education Formation
Community Hero (Gold Member).

Quels thèmes souhaiteriez-vous voir traités sur EPALE?

Sondage

Plus
TreeImage.
Johanne Ranson
Community Contributor (Bronze Member).

La nécessité d'éduquer au consentement dès le plus jeune âge

Skills for consent, un projet de création d’un livret d’activités d’éducation au consentement

Plus
Profile picture for user n00aon04.
Marco Cecchinato

Durabilité et formation des adultes : aller au-delà des compétences vertes ?

Rejoignez-nous pour réfléchir aux compétences vertes comme moyen d'aborder des questions complexes et interconnectées telles que le changement climatique et les défis environnementaux.

Plus