chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

 
 

Ressource

Mediální gramotnost, kritické čtení a vzdělávání dospělých

Langue: CS
Document available also in: EN

Posté par Kristýna Fantová

/fr/file/medienueberflutungpngmedienueberflutung.png

Themendossier Medienkompetenz EPALE
Nacházíme Nacházíme se uprostřed digitálního věku, což dělá ze schopnosti kritického porozumění médiím klíčovou kompetenci, která bude i v roce 2019 stále důležitější. A to je dobře, protože kritické myšlení a mediální gramotnost je a stále bude předpokladem pro politickou a společenskou aktivitu, a proto je tou nejdůležitější součástí vzdělávání dospělých.

Proces digitalizace začíná vyvolávat otázky jako jak se vypořádat s nenávistnými kampaněmi radikálů a populistů na internetu a s falešnými zprávami (fake news), jak nakládat s informacemi, které je těžké ověřit a možný pocit, že je člověk informacemi zaplaven. Záměrem Tematického dokumentu o kritických mediálních kompetencích a vzdělávání dospělých je poskytnou výchozí bod pro hledání odpovědí na tyto otázky.

Vydalo EPALE Deutschland. Tento dokument vám poskytne přehled důležitých témat a tipy na další, podrobnější zdroje. Dokument má 20 stran a je anglicky.

 

Auteur(s) de la ressource: 
EPALE Deutschland
Susanne Witt
Julia Lyß
Date de publication:
Mardi, 29 Janvier, 2019
Type de ressource: 
Ressources éducatives libres
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn