chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

 
 

Ressource

Age management pro zaměstnavatele se zaměřením pro starší pracovníky

Langue: CS

Posté par Martin Dobeš

Age management můžeme vymezit jako způsob řízení s ohledem na věk zaměstnanců, který zohledňuje průběh životních fází člověka na pracovišti a přihlíží k jeho měnícím se zdrojům (zdraví, kompetence, ale i hodnoty, postoje a motivace). V popředí tohoto konceptu stojí tedy člověk a změny, kterými prochází v průběhu svého pracovního života.

Publikace reaguje na současnou demografickou situaci nejenom v České republice, ale i v ostatních zemích Evropy a celého světa. Klade si za cíl poskytnout zaměstnavatelům základní povědomí o age managementu, inspirovat je praktickými postupy, napomáhat při efektivním řízení stárnoucí pracovní síly, ale také zvýšit povědomí o přínosech starších pracovníků.

Jednotlivé kapitoly seznamují čtenáře s příklady uplatňování řízení s ohledem na věk zaměstnanců z různých zemí, kde jsou již v problematice stárnutí na pracovišti a tedy s konceptem age managementu podstatně dále než v České republice. Důležitým cílem textu je vyvolat v čtenářích zamyšlení nad zakořeněnými stereotypy ve vztahu ke starším lidem.

Publikaci lze stáhnout zde.

Auteur(s) de la ressource: 
Svaz průmyslu a dopravy ČR, Praha, 2015.
Date de publication:
Mercredi, 28 août, 2019
Langue du document
Type de ressource: 
Ressources éducatives libres
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn