chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

 
 

Ressource

Lugemissoovitus: Rein Raud Mis on kultuur? Sissejuhatus kultuuriteooriatesse.

Langue: ET

Posté par Katrin Karu

Katrin Potter arvab, et arusaam kultuuri temaatikast (nii kitsamas kui laiemas tähenduses) saab kujuneda erinevatest teadmistest ja allikatest, mille Rein Raud on väga põhjalikult ja selgesõnaliselt koondanud üheks raamatuks: Mis on kultuur? Sissejuhatus kultuuriteooriatesse (Tallinn: TLÜ Kirjastus 2013). 

Katrin kirjutab: "Käesolev raamat annab põhiteadmised ja mõistmise kultuuri olemusest ja kujunemisloost.
See on teatud mõttes vundament, aga ka raamistik mõistmaks maailma ja kujundamaks omaenese maailmapilti. Minule tundub, et raamatut tuleks kindlasti lugeda autoriga kaasa mõeldes, mis toetab kultuuri mõistmist humanitaarias, kultuuris ja hariduses, samuti maailma ning inimesi maailmas. ... Andragoogile on raamatu kasutegur eriti suur, aidates mõista inimkonda ja kultuurilisi erinevusi ning tänu sellele oma tööd paremini teha, sest Rein Raua sõnul, alanud sajandil ja jätkuva globaliseerumise tingimustes kujunevad kultuuridevahelised suhted üheks inimestevaheliste suhete oluliseks valdkonnaks mis tahes maanurgas."

Auteur(s) de la ressource: 
Katrin Karu
Date de publication:
Dimanche, 25 août, 2019
Langue du document
Type de ressource: 
Ressources éducatives libres
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn