Aller au contenu principal
Resource Details
RESSOURCE

Manuál stínování pro lektory a manažery vzdělávání

 

Tento manuál je určen pro všechny lektory a manažery dalšího vzdělávání, kteří by mohli mít zájem o stínování zahraničním partnerem anebo si jen najít zahraničního partnera pro různé formy spolupráce v oblasti výuky. Především je určeny pro ty, kdo by měli zájem vytvořit pro stínování svých vzdělávacích institucí vlastní program a rámec, ať již s podporou evropských fondů, či z vlastních prostředků. Jde o zatím v ČR nevyužívanou, ojedinělou metodu zlepšování kvality vzdělávání, která představuje příležitost pro každého chytrého vzdělavatele.

 

Hlavním cílem projektu bylo zlepšit kvalitu dalšího vzdělávání poskytovaného vzdělávacími institucemi ve Středočeském kraji, a to prostřednictvím stínování lektorů a manažerů přímo v procesu vzdělávání a řízení instituce, kdy jejich lektoři a manažer dalšího vzdělávání pracovali v tandemu se špičkovými britskými lektory a manažery.

Programem prošly celkem 4 vzdělávací instituce ve Středočeském kraji. Dvě z nich jsou instituce zaměřující se na výuku jazyků a další dvě nabízejí širší spektrum vzdělávacích kurzů a firemního vzdělávání. U obou dvojic byly proto zvoleny poněkud odlišné přístupy stínování.

.  Dílčími cíli projektu je.

  • zlepšení kvality vzdělávání poskytovaného vzdělávacími institucemi v oblasti jazykového vzdělávání (výuka angličtiny) a výuky odborných předmětů v anglickém jazyce,
  • zlepšení celkové úrovně řízení vzdělávání a řízení vzdělávacích institucí
  • vznik partnerství mezi českými a zahraničními vzdělávacími institucemi.

 

 

Resource Details
Resource author
Martin Dobeš
Type de ressource
Ressources éducatives libres
Date de publication
Langue du document
Login (0)

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!