chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Ressource

Manuál stínování pro lektory a manažery vzdělávání

Langue: CS

Posté par Barbora Pavelková

 

Tento manuál je určen pro všechny lektory a manažery dalšího vzdělávání, kteří by mohli mít zájem o stínování zahraničním partnerem anebo si jen najít zahraničního partnera pro různé formy spolupráce v oblasti výuky. Především je určeny pro ty, kdo by měli zájem vytvořit pro stínování svých vzdělávacích institucí vlastní program a rámec, ať již s podporou evropských fondů, či z vlastních prostředků. Jde o zatím v ČR nevyužívanou, ojedinělou metodu zlepšování kvality vzdělávání, která představuje příležitost pro každého chytrého vzdělavatele.

 

Hlavním cílem projektu bylo zlepšit kvalitu dalšího vzdělávání poskytovaného vzdělávacími institucemi ve Středočeském kraji, a to prostřednictvím stínování lektorů a manažerů přímo v procesu vzdělávání a řízení instituce, kdy jejich lektoři a manažer dalšího vzdělávání pracovali v tandemu se špičkovými britskými lektory a manažery.

Programem prošly celkem 4 vzdělávací instituce ve Středočeském kraji. Dvě z nich jsou instituce zaměřující se na výuku jazyků a další dvě nabízejí širší spektrum vzdělávacích kurzů a firemního vzdělávání. U obou dvojic byly proto zvoleny poněkud odlišné přístupy stínování.

.  Dílčími cíli projektu je.

  • zlepšení kvality vzdělávání poskytovaného vzdělávacími institucemi v oblasti jazykového vzdělávání (výuka angličtiny) a výuky odborných předmětů v anglickém jazyce,
  • zlepšení celkové úrovně řízení vzdělávání a řízení vzdělávacích institucí
  • vznik partnerství mezi českými a zahraničními vzdělávacími institucemi.

 

 

Auteur(s) de la ressource: 
Martin Dobeš
Date de publication:
Lundi, 31 août, 2015
Langue du document
Type de ressource: 
Ressources éducatives libres
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email