chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

 
 

Ressource

Vzdělávání dospělých 2018 – transformace v éře digitalizace a umělé inteligence.

Langue: CS

Posté par Martin Dobeš

Sborník příspěvků 8. mezinárodní konference "Vzdělávání dospělých 2018 – transformace v éře digitalizace a umělé inteligence". Konferenci organizovala Česká andragogická společnost ve spolupráci s českými univerzitami. Obsahuje řadu studií týkajících se využití technologií ve vzdělávání nebo další profesní vzdělávání v éře globalizace.

Úvodní studie Jaroslava Vetešky se zabývá fenoménem vzdělávání v éře digitalizace a globalizace. Shrnuje potřebu nových požadavků na celoživotní vzdělávání a učení v kontextu rychlých změn nové doby. Vysvětluje potřebu vybudování kvalitní základny znalostí a klíčových kompetencí jedince v počátečním vzdělávání a nutnost kontinuity profesního, občanského a zájmového vzdělávání a podpory adaptace a motivace ke změnám v rámci dalšího vzdělávání. Inspiruje se současnými mezinárodními koncepcemi vzdělávání a konceptualizuje nové paradigma „Vzdělávání 4.0“, které přináší nový funkční model celoživotního personalizovaného vzdělávání a učení.

Sborník lze stáhnout v elektronické podobě zde.

Auteur(s) de la ressource: 
ČAS
Date de publication:
Mercredi, 31 Juillet, 2019
Langue du document
Type de ressource: 
Études et rapports
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn