chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

 
 

Ressource

Raport PWC - przyszłość świata pracy 2030r. (Workforce of the future the competing forces shaping 2030)

Langue: PL

Posté par Sebastian Cieślak

Zachęcam do przeczytania raportu PWC, w którym autorzu podejmuję się próby przewidzenia najbliższej przyszłości świata biznesu (do 2030r.).

Cztery scenariusze, ktore rozważają to:

Niebieski Świat (The Blue World) - w którym króluje kapitalizm dużych korporacji, najważniejsze są zysk i wzrost a firmy w zamian za zaangażowanie pracowników zapewniają bezpieczne miejsca pracy.

Zielony Świat (The Green World) - świat, w którym konsumenci i pracownicy wymuszą zmianę na korporacjach, żeby działały bardziej etycznie z myślą o środowisku. To właśnie pożyteczny wpływ na społeczeństwo i środowisko będzie najważniejszym celem firm. Tu ludzie pracują w firmach, które realizują ich własne wartości.

Żółty Świat (The Yellow World) - w tym świecie dla pracowników najważniejszy jest sens i znaczenie ich pracy. Wygrywają firmy, dla których najważniejsze jest człowieczeństwo.

Czerwony Świat (The Red World) - to świat innowacji, one są tutaj najważniejsze i ludzie, którzy mają dobre pomysły. Takich pracowników firmy będą chciały przyciągnąć.

Auteur(s) de la ressource: 
PWC
Date de publication:
Lundi, 29 Juillet, 2019
Type de ressource: 
Études et rapports
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Affichage 1 - 2 sur 2
  • Portrait de Monika Dawid-Sawicka
    Doceniam ciekawe ujęcie raportu - pokazujące przyszłość przez pryzmat 4 scenariuszy. Mimo, że na potrzeby raportu scenariusze zostały wydzielone, nie są to przeciwstawne wersje rzeczywistości czy przyszłości ale scenariusze, które się uzupełniają. Po ich przeczytaniu mam wrażenie, że każdy z nich już teraz się realizuje.  Warto też zwrócić uwagę na quiz, który pozwala nam sprawdzić do którego świata należymy lub będziemy należeć. Qiuz dostępny jest na stronie https://www.pwc.pl/pl/publikacje/2018/rynek-pracy-przyszlosci-raport-pwc...

  • Portrait de Rafał Żak
    Ciekawy ten podział na cztery światy. W sumie można zapisać sobie plik i w 2030 sprawdzić. Niewiele czasu zostało do tej daty ;-) 
    Ciekawe fragment o inteligencji (wspierana - rozszerzana - autonomiczna).