chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Ressource

Gyventojų tyrimas dėl nuostatų apie viešąją biblioteką

Langue: LT

Posté par Jurgita MELAIKIENE

Projektas „Bibliotekos pažangai 2“ (http://3erdve.lt/biblioteku-projektai/vykstantys-projektai/bibliotekos-pazangai-2/apie-projekta) atliko reprezentatyvų Lietuvos gyventojų tyrimą, kurio tikslas - išsiaiškinti gyventojų nuostatas šalies viešųjų bibliotekų atžvilgiu.

Surinkti duomenys atskleidė, jog nemažai šalies gyventojų vis dar išlaiko gana konservatyvų požiūrį į biblioteką. Beveik pusė (45 proc.) tyrimo dalyvių mano, kad viešoji biblioteka yra vieta, kur galima pasiskolinti knygų, pasiskaityti naujausią spaudą ar surasti norimą leidinį archyve. Vis dėlto galima pastebėti, kad dalies Lietuvos gyventojų požiūris į bibliotekos teikiamą naudą ir paslaugas yra platesnis – kiek daugiau nei trečdalis (35 proc.) respondentų laikosi nuomonės, kad biblioteka yra universalus informacijos centras, kur galima rasti bet kokio pobūdžio informaciją. Maždaug penktadalio (19 proc.) teigimu, biblioteka yra informacijos, bendruomenės susibūrimų, neformalaus ugdymo erdvė.

Auteur(s) de la ressource: 
Projekto „Bibliotekos Pažangai 2“ komanda
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
UAB „Sprinter tyrimai“
Date de publication:
Vendredi, 21 août, 2015
Langue du document
Type de ressource: 
Débouchés et ressources
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email