chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plateforme électronique pour l'éducation et la formation des adultes en Europe

Ressource

Gyvūnų terapija. Mokymasis kartu

Langue: LT
Document available also in: EN

Posté par Jurgita MELAIKIENE

Šį projektą, kuris buvo vykdomas nuo 2013 m. rugpjūčio mėn. iki 2015 m. liepos mėn., finansavo Europos Komisija pagal Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig mokymosi partnerystės projektą.

Projekte dalyvavo organizacijos iš septynių Europos Sąjungos šalių, kurios tapo mokymosi partnerėmis, keitėsi savo įgyta patirtimi bei sukurtomis priemonėmis, siekdamos pritaikyti gyvūnų terapiją neįgaliems žmonėms su įvairiais poreikiais. Visi partneriai pasitelkia terapijos procesui gyvūnus, tačiau vienų partnerių programos yra aiškesnės bei labiau struktūriškos nei kitų. Mes visi pripažįstame, kad gyvūnų pasitelkimas gali tapti vertinga mūsų teikiamos pagalbos dalimi, todėl tikimės, kad dalindamiesi šia informacija paskatinsime įdomios ir naudingos gyvūnų terapijos sklaidą.

Partnerystės tikslai buvo šie:

1. Išsiaiškinti geriausią gyvūnų terapijos, padedančios vystytis neįgaliesiems, patirtį ir taikomas priemones Europoje.

2. Parengti mokomąją medžiagą (vadovėlį ir filmus), kuria naudodamiesi gyvūnų terapijos ir užsiėmimų su gyvūnais specialistai galėtų tobulinti savo veiklą.

3. Supažindinti su partnerystės rezultatais ne tik partnerius, bet ir Europos, o galbūt ir kitų šalių specialistus bei visuomenę.

Gyvūnų terapija yra palyginti naujas darbo su neįgaliaisiais metodas, todėl specialistams tenka susidurti su informacijos ir mokomosios medžiagos stoka. Tikimės, kad šis projektas padės užpildyti spragas ir pažers naujų idėjų bei patarimų ir projekto dalyviams, ir visiems Europos bei kitų šalių specialistams. Mes suprantame, kad kiekvienu atskiru atveju terapija taikoma skirtingai, todėl jokiam konkrečiam metodui neteikiame pirmenybės.

Delfinų terapija yra vertinama prieštaringai, tad dr. Brigita Kreivinienė iš Lietuvos jūrų muziejaus – mūsų projekto partnerio – antrame priede pristato kai kuriuos mokslinius tyrimus ir informaciją šia tema. Manome, kad norint susidaryti panašią nuomonę, reikėtų patiems atlikti mokslinius tyrimus.

Šiame vadovėlyje ir filmukuose panaudojome surinktą informaciją apie geriausius metodus bei patirtį, kuri galėtų dominti norinčius dirbti šioje srityje. Didžiausią dėmesį skyrėme gyvūnų terapijai atsižvelgdami į kvalifikuotų specialistų nuomonę, kai tuo tarpu kontakto su gyvūnais terapinį taikymą vertinome atsižvelgdami į neformalią veiklą bei metodus.

Neįgalieji taip pat dalyvavo planuojant ir įgyvendinant šį projektą. Partneriai rengė tarptautinius susitikimus, seminarus bei konferencijas su ekspertais iš nevyriausybinių organizacijų ir gyvūnų terapijos bei kontakto su gyvūnais terapinio taikymo srityse besispecializuojančių organizacijų, o taip pat organizavo vizitus į šioje srityje dirbančias įmones bei organizacijas partnerių šalyse. Į šį darbą įtraukėme vietos studentus, specialistus ir kitas suinteresuotąsias šalis.

Projekto rezultatus paskelbėme internetiniame puslapyje www.grundtvigpat1.jimdo.com ir viešinome kitais sklaidos kanalais – informaciniuose, tarnybiniuose ir spaudos pranešimuose, susitikimuose bei kituose renginiuose, norėdami, kad su jais susipažintų kuo daugiau žmonių.

Keitimasis žiniomis projekto įgyvendinimo metu buvo ir toliau bus naudingas neįgaliems žmonėms, kuriems būtina veiksminga pagalba, galinti sumažinti atskirtį, pagerinti vystymąsi ir įtraukti juos į aktyvų gyvenimą visuomenėje.

Auteur(s) de la ressource: 
Ana Mª Riaño Galán, Fco. Javier Pérez de la Vega, Juan Ignacio Gómez Iruretagoyena
Hele Aluste, Sven Aluste
Irén Kézsmárkiné Piti, Ágnes Kézsmárki
Michela Romano, Ivano Scorzato, Chiara Menardi, Alessandra Pegoraro, Cristina Frigo
Brigita Kreivinienė, Rūta Žilienė, Alfonsas Mažūnas
Daniel Filipas, Andrada Craciun, Alexandru Sabau (Jr.)
Ruth Rogers, Sharon Burrows
Date de publication:
Mardi, 11 août, 2015
Langue du document
Type de ressource: 
Ressources éducatives libres
Pays:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email